Divoký lev zastavil dopravu. I luxusní auta musela dát přednost králi zvířat

Přidat na Seznam.cz

Občas se na silnici setkáte s luxusními, drahými auty, jejichž řidiči si myslí, že mají vždy přednost. Ovšem jakmile na silnici přijde tak majestátní zvíře jako je lev, každé auto zastaví. Král zvířat má zkrátka přednost, jak ukazuje toto video.

Když se prochází lev, ostatní musí čekat

Jak vidíte ve videu, silnice je plná aut a kolona je zřejmě neuvěřitelně dlouhá. Pravděpodobně ale nedošlo k autonehodě a auta ani nečekají na semaforech. Důvod, proč všichni stojí, je prostý – po silnici se prochází obrovský lev. V takové chvíli mu musí dát přednost každé auto, bez ohledu na to, jestli je drahé nebo ne.

A beautiful lion walking past the road <3
by u/life_is_sadd in aww

Podle uživatelů Redditu se celá situace odehrála v safari parku Longleat, který také uvádí, že (podobně jako v jiných safari) se můžete projet mezi divokými zvířaty. Není tedy zas tak výjimečné, že se po silnici prochází lvi, nebo jiná zvířata. Ovšem každý řidič by byl v takové situaci nepochybně nervózní.

Lev je sice predátor, na auta ale neútočí

Pokud navštívíte jakoukoli africkou zemi, případně safari park, kde žijí lvi, je pravděpodobné, že budete chtít podniknout výlet, abyste viděli tyto tvory v jejich přirozeném prostředí. Je ale nepravděpodobné, že by lev napadl turistický džíp během prohlídky, uvádí web Tanzania Specialist.

I když k útokům došlo v minulosti, jsou neuvěřitelně vzácné. Hlavním důvodem, proč lvi neútočí na turisty na džípech, jsou instinkty predátor-kořist. Džíp nebo jiné auto zkrátka nevypadá jako potencionální úlovek, zatímco jednotlivec už může být pro lva snadnou kořistí.

zdroj: Tanzania Specialist, Longleat, Reddit