Divoký medvěd se zachoval jako správný gentleman, zavřel za ženou dveře

Přidat na Seznam.cz

Medvědi černí naštěstí nejsou teritoriální zvířata a málokdy jsou agresivní. Roztomilá paní na videu ukazuje, kolik sněhu se nahromadilo na medvědově srsti, když se medvěd zvedá a odchází, než se v půli cesty rozhodne vrátit k domu.

Nečekaná návštěva

Video na TikToku, které si už zasloužilo přes 3,4 milionu lajků, šokuje diváky po celém světě, uvádí web A-Z-Animals. Video začíná tím, že žena otevře své domovní dveře a spatří na zápraží sedět mohutného černého medvěda.

Ačkoli jsou medvědi černí ve skutečnosti obrovští, tento medvěd vypadá plaše, když pomalu slézá ze schodiště. Když je medvěd na odchodu, žena se ho rozhodne požádat, aby se vrátil a zavřel dveře. A zvíře jako kdyby jí poslechlo.

Medvěd se rozhodne pomalu vrátit, tlamou uchopí kliku dveří a skutečně je zavře.

Lze vycvičit medvěda?

Medvědy lze socializovat s lidmi a vycvičit, ale nelze je zcela ochočit. Medvědi jsou samotářská zvířata, která potřebují hodně potravy, a když mají hlad, vydají se na lov. I když jsou někteří medvědi od narození vychováváni lidmi, zachovávají si své prvotní instinkty.

Jelikož ale nemají zájem o interakci s lidmi, raději se od nich drží dál. Přestože ale medvěd na tomto videu nevydával žádné zvuky a nevykazoval strach nebo nervozitu, lze s jistotou říci, že zvíře a ženu pojí zvláštní pouto, o jakém se člověku může s tak vzácným tvorem jen zdát!

Zdroj: a-z-animals.com, TikTok