Dobrovolní hasiči plavali v rychlém proudu, aby zachránili uvízlého psa

Přidat na Seznam.cz

Když uvíznete uprostřed řeky a nemůžete se dostat ven, existuje jedna skupina lidí, na kterou se můžete vždy spolehnout: hasiči. Ti pomohli ve svízelné situaci uvízlému psovi.

Přesně takový scénář se odehrál pro nebohého psa jménem Bear, jedenáctiletého psa z Glasgow ve Skotsku, který si hrál v parku se svou majitelkou. Tehdy se Bear rozhodl vykoupat v nedaleké řece Maury. „Viděli jsme ho plavat daleko v řece. Ztratili jsme ho, přešli jsme řeku a on stále plaval, a tehdy jsem zavolala na tísňovou linku,“ řekla Barbara.

Toto volání šlo do dobrovolného hasičského sboru Glasgow, kde reagoval náčelník John Hill se svým speciálním operačním týmem, který je vyškolen pro operace s rychlou vodou, jako je tato. Se zapadajícím sluncem a stále temnější a zrádnější vodou se tým pustil do práce a přivezl uvízlé štěně domů, píše deník Daily Paws.

„S nedávnými dešti byla hladina vody stále trochu vysoká, takže místo, kde se Bear ocitl, bylo trochu obtížné,“ píše se v příspěvku oddělení na Facebooku. „Plavcům se podařilo k psovi úspěšně doplavat, zajistit ho a přemístit ho na lepší místo,“ zmiňuje.

Celkově záchranná akce trvala týmům asi hodinu a pes byl bezpečně dopraven zpět na souš, sice mokrý, ale bez újmy na zdraví. „Někteří z vás se jistě diví, proč tak vysoké riziko pro psa, ale tady záleží na každém životě a pro mnohé z nás jsou domácí mazlíčci jako naše děti,“ stojí v příspěvku oddělení.

Bezpečnost psů ve vodě je důležitým aspektem pro každého, kdo má své chlupáče v blízkosti jakékoli vodní plochy. Když se však něco zvrtne, je dobré vědět, že pomoc není nikdy vzdálena více než jednu hasičskou stanici.

Zdroj: Daily Paws