Domácí mazlíčci pro zaneprázdněné páníčky. Které zvíře si pořídit, když nemáte moc času?

Přidat na Seznam.cz

V dnešní době snad každý někam spěchá a nemá času nazbyt. Přesto ale jsou lidé, kteří ač nemají času na rozdávání, přeci jen touží po domácím mazlíčkovi. Jaké zvířátko vybrat, aby nedostatkem vašeho času netrpělo a péče o něj nebyla moc náročná?

Želva

Želva je velice nenáročné stvoření. Péče o ni je tak jednoduchá, že je doporučována jako dokonalý mazlíček pro děti. Stačí udržovat teplotu a vlhkost v teráriu, dbát na správné krmení a máte spokojeného mazlíčka. Je ale třeba myslet na to, že v porovnání s jinými mazlíčky je želva dlouhověká.

Rybičky

Celá řada rybiček nepotřebuje k chovu žádné speciální podmínky. Stačí udržovat akvárium čisté a rybky pravidelně krmit. Akvária s rybičkami navíc podle psychologů mají zklidňující, uvolňující a protistresové účinky. Prostě se posaďte, uvolněte se a sledujte, jak ty malé potvůrky plavou.

Drobní hlodavci

Myši, křečci nebo morčata jsou také poměrně nenároční mazlíčci. Na rozdíl od vodních živočichů si je můžete pohladit a pochovat. Je dobré podívat se, jaká mají jednotliví hlodavci specifika chovu. Například morčata je třeba chovat v páru. Vystačí si pak spolu sami a od vás budou potřebovat jen nakrmit a vyčistit klec. A pozor také na nekontrolované množení, pokud máte v jedné kleci dvě zvířátka různého pohlaví.

Papoušci

Andulka vlnkovaná, Zebřička pestrá, Chůvička japonská a další exoti jsou skvělými a nenáročnými společníky. Stačí dobře vybavená klec, pravidelné krmení a čištění a vyvarovat se průvanu. Hned máte veselého společníka do domácnosti. Jen je třeba mít na paměti, že papoušci dělají hluk a nepořádek.

Zdroj: bestlifeonline, deepinmummymatters, redakce