Drahý pes s nízkým IQ. Afghánští chrti jsou proslulí svou elegancí. Jsou ale také nejhloupější psí plemeno

Přidat na Seznam.cz

Afghánští chrti jsou proslulí svou elegantní krásou s hustou, hedvábnou, splývavou srstí, kterou by i Paris Hilton záviděla. Bohužel ale, ačkoliv jsou to jistě miss krásy v psím světě, příliš inteligence jim matka příroda nenadělila.

Speciální plemeno pro speciální lidi

Například labradoři jsou skoro charakteristickým plemenem pro rodiny, němečtí ovčáci jsou zase typičtí pro policii. Odborníci z American Kennel Club (Amerického klubu chovatelů) pak afghánský chrty přezdívají „speciální plemeno pro speciální lidi“, uvádí DailyMail. Afghánský chrt má totiž obzvláště nízkou inteligenci a jeho trénink je velmi náročný.

Drahý pes s nízkým IQ

Přestože je afghánský chrt jedním z nejdražších psů na světě, má nejnižší IQ ze všech psích plemen. Ale protože jsou tito psi známí jako nezávislí a se silnou vůlí, možná se prostě jen nechtějí obtěžovat učit se povely, uvádí web Readers Digest. Plemeno dokonce potřebuje více než 80 opakování od trenéra, aby pochopilo nový příkaz a přitom poslechne jen v jednom ze čtyř případů.

Afghánský chrt je energický, hravý a otevřený k cizím lidem. Možná nikdy nezvládne ani ty nejlehčí psí triky, ale má spoustu pozitiv, včetně jejich luxusní srsti. Afghánci téměř nelínají, což může být překvapivé vzhledem k tomu, že jejich hedvábná srst vyžaduje téměř každodenní péči, uvádí web Better Pet. Pokud tedy od svého psa neočekáváte dokonalou poslušnost a chuť učit se nové triky, pak pro vás tento chrt může být dobrá volba.

Jaký je váš názor na inteligencí těchto nádherných pejsků?

zdroj: Better Pet, Readers Digest, DailyMail