Fenka slepého zlatého retrívra se po třech týdnech pohřešování v aljašské divočině vrátila domů

Přidat na Seznam.cz

Pokud jste fanoušky seriálu Nahý a vyděšený, víte, jak těžké je přežít v aljašské divočině. Dovolte nám však, abychom vám představili slepou fenku, která sama v divočině přežila tři týdny.

Lulu se pohřešuje

V letě se v jedné rodině ztratila jejich milovaná chlupatá fenka jménem Lulu, píše DailyPaws.

„Znamená pro nás všechno,“ řekl její majitel. „Mám pět dcer, je jim od čtyř do třinácti let, takže s tím psem strávily každý den svého života.“

Celá rodina pátrala po Lulu několik týdnů, ale marně. Někdo dokonce rodině poslal SMS zprávu, že Lulu našel. Bohužel se ale jednalo jen o špatný vtip. Ale 5. července spatřila stavební četa zlatého retrívra, kterého si původně spletla s medvědem. Lulu se nacházela pár metrů od silnice, nedaleko domu rodiny, která po ní pátrala. Při bližším ohledání si stavební dělníci uvědomili, že našli psa, který potřebuje péči.

Fenka byla nalezena včas

Lulu však byla po svém chybném skotačení v lese ve velmi špatném stavu. Byla podvyživená, silně dehydrovaná a špinavá.

Čekal jsem, že se vrátím a řeknu si: ‚Hele, tady je můj pes‘. Že vyskočí, zavrtí ocasem a políbí mě na tvář, a ona nemohla ani zvednout hlavu,“ svěřil se majitel fenky.

Ale po lékařské péči, ošetření a jídle se fenka zotavila. Rodina se původně obávala, že nebude mít dostatek peněz na úhradu veterináře, ale díky solidaritě místních obyvatel se Lulu mohlo dostat veterinární péče, kterou potřebovala.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube