Fotograf zachytil vzácné záběry písečných koťat ve volné přírodě

Přidat na Seznam.cz

Divoké písečné kočky jsou přesně takové, jaké se zdají být – kočky, které nejen že žijí v poušti, ale mají také barvu písku.

Protože jsou poměrně vzácné a splývají s okolím, je docela těžké je spatřit. A jejich koťata byla zachycena na videu teprve před několika lety.

Zatímco v zoologických zahradách po celém světě jsou kočky písečné (a koťata) k vidění, první fotografie a video koťat ve volné přírodě pořídil teprve muž jménem Grégory Breton.

Popsal, že se s nimi setkal na cestě do Maroka. Po sedmihodinové cestě Saharou si v půl třetí ráno povídal s řidičem, aby neusnul. Jeho kolega seděl na střeše jejich auta svítil reflektory do křoví.

„Pak se to stalo. Asi 4 kilometry od našeho kempu se na nás skrz tmu zaleskly tři páry očí. Patřily mladým písečným, nažloutlým, malým divokým kočkám se širšími obličeji a většíma ušima než kočky domácí,“ řekl podle webu AnimalChannel.

„Strávili jsme hodinu pořizováním fotografií a videí a nastavováním kamerových pastí v naději, že po odjezdu zaznamenáme nějaké přirozené chování. Na základě našich zkušeností s písečnými kočkami v zajetí jsme odhadli, že jsou staré šest až osm týdnů – příliš malé na to, aby se daly označit obojkem. Domníváme se, že to bylo vůbec poprvé, co vědci zdokumentovali volně žijící koťata kočky písečné v jejím africkém areálu.“

Zdroj: animalchannel.co