Gepard je nejrychlejší suchozemský živočich. Lvice zaútočí na geparda a jeho mládě

Přidat na Seznam.cz

Lvi jsou při lovu mrštní, je ale vůbec možné, aby se králi džungle podařilo zdolat nejrychlejšího suchozemského živočicha na Zemi?

Gepard čelí lvu

Mezi nejznámější velké kočky patří lvi a gepardi. Obě mají svou vlastní evoluční niku, i když často žijí na stejných místech. A dnešní video ukazuje, co se stane, když se tyto dvě velké kočky setkají tváří v tvář. Není zde mnoho souvislostí k tomu, co se děje, ale je jasné, že lvice je naštvaná a nebo hladová, a proto pronásleduje geparda, poté co zaútočí. Následujících několik vteřin vidíme, jak lvice pronásleduje geparda v naději, že ho buď chytí, nebo zažene. Gepardi jsou nicméně obvykle vůči lvům dost ostražití, protože jsou mnohem větší, takže je pravděpodobnější, že lev doufá, že geparda chytí. Další možnou alternativou je, že lev má poblíž nějaká mláďata a lvice nechtěla, aby se hrozba potloukala příliš blízko!

Zvládne gepard utéct před lvem?

Přestože jsou lvice obvykle hbitější a lepší v lovu, nikdy by neměly reálnou šanci ulovit dospělého geparda. Jak většina lidí ví, gepardi jsou nejrychlejšími suchozemskými zvířaty na světě a v krátkých výpadech mohou běžet rychlostí okolo 100 kilometrů hodinu. Lev není v žádném případě pomalý, ale obvykle dokáže krátkodobě vyvinout maximální rychlost až 80 kilometrů za hodinu. V přímém souboji by však lvice dala gepardovi pořádnou nakládačku. Lvi jsou výrazně větší a evolučně přizpůsobeni k zabíjení větších zvířat.

Zdroj: AZAnimals