Grizzly bojuje o život proti smečce loveckých psů

Přidat na Seznam.cz

Když se podíváme na medvědy, jako je slavný medvěd grizzly nebo medvěd černý, je těžké si představit, že by někdy mohli mít strach. Tato mohutná zvířata jsou však často samotářskými tvory.

Medvěd grizzly čelí útoku

Na začátku videa vidíme letecký pohled na smečku loveckých psů, kteří dokázali vyčenichat obrovského medvěda grizzly. Psi mají natolik dobrý čich, že dokáží díky pachu cizí zvěře svůj úlovek vyčmuchat. Psi tak využili své vycvičené schopnosti a začali medvěda obkličovat ze všech stran. Když zaútočí první pes, medvěd se začne bránit, zatímco ostatní psi začnou medvěda obkličovat. Na konci videa však vidíme, že všech pět psů s útokem na medvěda váhá. Vědí, že i když mají početní převahu, medvědi jsou opravdu silní protivníci.

Jaká zvířata mohou zabít medvěda?

Vedle medvěda grizzlyho, jinak známého jako medvěd hnědý a medvěd černý, existuje dalších šest druhů. Jsou to medvěd lední, medvěd ušatý, medvěd brýlatý, medvěd panda, medvěd lenochod pyskatý a medvěd malajský. Samotářská zvířata, jako jsou tygři, pumy a kojoti, jsou však ochotna pustit se do souboje s medvědem. A stejně tak i vlci, kteří loví ve smečkách.

Zdroj: AZAnimals