Hada můžete mít i v případě, že už máte jiné mazlíčky, nebo děti. Některým druhům se ale raději vyhněte

Přidat na Seznam.cz

Hadi jsou populární mazlíčci, ale mnozí si tohoto krásného plaza nepořídí proto, že už jiného mazlíčka mají, nebo proto, že mají malé dítě. Ani v jednom případě ale žádné nebezpečí ze strany hada nehrozí, pokud si vyberete ten správný druh.

Máte děti? Pořiďte si užovku

Tento druh hada je relativně malý a štíhlý. Protože tito hadi nejsou jedovatí ani agresivní, jsou jedním z nejoblíbenějších hadů pro rodiny s dětmi. Snadno se o ně pečuje, manipuluje se s nimi a snadno se krmí. Jsou skvělým mazlíčkem pro lidi, kteří nemají moc času se svému mazlíčkovi věnovat a také pro začátečníky. Navíc máte na výběr hned z několika “variant”.

Máte jiné mazlíčky? Pořiďte si krajtu

Krajta sice vypadá jako had, který by si z vašeho mazlíčka udělal svačinu, ale tak to není. Krajta skvrnitá, neboli krajta Childrenova, je středně velký had. Tyto krajty jsou skvělou volbou pro rodinu s domácími mazlíčky, jsou skvělé i pro začátečníky a jsou dostatečně učenlivé na to, aby nebyly hrozbou pro děti. Plaz vyžaduje nejzákladnější péči a stravu na hlodavcích.

Tito hadi by neměli být v přítomnosti jiných zvířat ani dětí, a to ani pod dohledem

Jedovatí hadi nejsou vhodní jako domácí mazlíčci, zejména to platí pro kobry, zmije nebo mamby, které představují zvláštně velké nebezpečí. Hadi mohou zaútočit v mrknutí oka. I když některá terária mohou být bezpečnější a konstrukčně spolehlivější než jiná, neexistuje nic takového jako terárium odolné proti úniku nebo nulová pravděpodobnost lidské chyby.

zdroj: Tallahassee, PetHelpful, AZ Animals