Hal, pes chodící kostra, se zotavuje a nachází novou rodinu

Přidat na Seznam.cz

Když pes jménem Hal v dubnu dorazil do Main Line Animal Rescue, vypadal podle slov záchranářů jako “chodící kostra” a dalo se spočítat každé jeho žebro. Tento bojovník nyní ale konečně našel novou rodinu.

Pes vypadal jako chodící kostra

Když byl pes nalezen, měl propadlou velkou hlavu a byl pokrytý boláky. Strávil několik dní hladem přivázaný ke stromu v americké Filadelfii. A navíc byl silně podvyživený, píše DailyPaws.

Pes byl nadšený, když mu konečně někdo přišel na pomoc. Snažil se vrtět zraněným ocasem a rozdávat pusinky. Není tedy divu, že byl Hal adoptován hned, jakmile se mu podařilo zotavit.

Hal dorazil do útočiště Main Line poté, co byl poprvé ošetřen. Tamní zaměstnanci se o něj rychle postarali, aby ho stabilizovali, vyčistili mu rány a dali mu najíst. Odpadla mu špička poškozeného ocasu a vážil necelých 20 kilogramů. Hal byl tak vyhublý, že ztratil téměř všechen tuk a svalovinu

@officialmlar

“You’re gonna see me rise.” – Hal ❤️#adoptdontshop #survivor #pspca #saveeverybuddy ♬ Rise – Calum Scott

Hal našel domov

Hal, u nějž se odhaduje, že je mu asi 3-5 let, byl zařazen do programu přikrmování, aby mohl znovu nabrat objem, zatímco jeho věčně veselá povaha mu nadále dobře sloužila. Veterinářům ze záchranné stanice se nepodařilo zachránit jeho ocas, takže mu ho museli amputovat. Když se však Hal po operaci probral, snažil se radostí kroutit tím kouskem, který mu zůstal.

Navíc se ukázalo, že chlupáč si rád hraje s hračkami a rád se setkává s jinými psy, a to natolik, že často radostí hopsá, když vidí jiná štěňata. Ke konci jeho pobytu v útulku zaměstnanci zjistili, že si rád hraje s vodou v dětském bazénku.

Hal, původně zkratka pro Hallelujah, dosáhl začátkem června mnohem zdravějších 35 kilogramů a brzy byl připraven k adopci. Jeho nová majitelka sledovala jeho příběh od jeho příchodu do Main Line a řekla záchranné stanici, že chce psa adoptovat, jakmile bude zdravý. Po setkání s novou rodinou byl Hal zcela připraven na život v novém domově.

Zdroj: dailypaws.com, TikTok