Hasiči se pochlubili dojemnými fotkami zachráněných zvířat

Přidat na Seznam.cz

Hasiči nepomáhají jen lidem a nezasahují jen u požárů. Tito hrdinové v uniformách (možná i častěji než u požárů) pomáhají zvířatům v nouzi. Jsou těmi, kdo sundá kotě ze stromu, nebo zachrání uvízlého psa. Na „Den lásky k domácím mazlíčkům“ se proto pochlubili fotkami se zvířaty, která zachránili. Podívejte se na dojemné snímky.

Zvířata v nouzi

Londýnský hasičský sbor se svěřil s tím, že jen za minulý rok vyjížděli k více než tisícům záchranných akcí. Podle BBC kromě psů a koček zachránili také několik holubů, lišek, koní, kachen nebo například papoušků. Občas nějaké zvíře uvízne, jindy je zachráněno od týrání nebo ho hasiči vysvobodí z požárem zasažené budovy.

Hrdinové v uniformách

Jeden z hasičů sdělil: „Zvířata máme rádi a rádi jim pomůžeme, pokud budou potřebovat naše odborné dovednosti nebo vybavení,“ píše Knowledia. Například u záchranné akce, kdy hasiči vysvobodili kočku z hořícího domu, museli použít kyslíkovou masku. Tu je navíc možné nasadit i psům, králíkům, myším nebo dokonce i hadům.

Den lásky k domácím mazlíčkům

Nejedná se o mimořádný svátek, kvůli kterému byste dostali v práci volno. Přesto se ale vyplatí ho slavit, protože naši mazlíčci nám dělají radost každý den. Proto i my bychom se jim měli věnovat.
Po celém světě se tento den slaví 20. února, píše National Day Calendar, takže uběhlo jen pár dní. Pokud jste o tomto svátku nevěděli, oslavte jej dodatečně.

A v případě, že domácího mazlíčka nemáte, můžete ho slavit také. Lásku ke zvířeti totiž můžete slavit nejen s domácím mazlíčkem, ale i se zvířaty venku, stačí se podívat z okna. I divoká zvířata nám totiž zlepšují každý den.

zdroj: BBC , Knowledia, National Day Calendar