Hladoví lvi odolávají písečné bouři, aby nepřišli o večeři

Přidat na Seznam.cz

Jen málo věcí ve volné přírodě přiměje lvy nebo jiné predátory, aby se drželi dál od své kořisti. Může jít o případy, jako jsou jiní predátoři zasahující do jejich teritoria, příchod velkého zvířete nebo stádo zvířat, které je vyruší. Toto video však ukazuje, že ani prachová bouře nemůže tyto lvy zastavit!

Pozorování lvů

Dnešní video na YouTube zveřejněné v tomto příspěvku nás zavede do africké Namibie.

Malá populace pouštních lvů přežívá v extrémních pouštních podmínkách. Vykazují jedinečné přizpůsobení svému prostředí a žijí v drsném prostředí písečných dun, štěrkových plání a pustých hor a příležitostně se živí potravou na plážích Pobřeží koster.

Na začátku tohoto videa vidíme tři pouštní lvy, kteří se dívají na zdechlinu. Poté vidíme, jak dva z nich začnou toto velké zvíře požírat. Podle toho, co vidíme, to vypadá na žirafu. Zatímco jedí, vidíme, jak se začíná zvedat velká písečná bouře. Hrozba této bouře by mohla zvíře odvést pryč nebo ho zničit natolik, že by ho nemohli sežrat. Lvi vědí, že potřebují sežrat, co se dá, než se situace příliš zhorší.

Žirafy v Namibii

Žirafa jižní může dosahovat výšky až 5,5 metru a její hmotnost se pohybuje do 2 000 kg. Podle Nadace na ochranu žiraf „jsou žirafy rozšířené po celé Namibii, vyskytují se v národních parcích a na soukromých i obecních pozemcích“. Přirozenými predátory žiraf jsou lvi. A vzhledem k tomu, že žirafa je nejvyšší zvíře na světě, není snadné ji jakýmkoli způsobem skolit. Pro jediného lva by bylo téměř nemožné pokusit se sundat zvíře čtyřikrát větší než on sám, a to i v případě, že se jedná o samce.

Zdroj: AZAnimals