Hračky, které kočka ocení nejvíc a vás nebudou stát ani korunu

Přidat na Seznam.cz

Plánujete si pořídit kočku, ale nevíte, jaké hračky jí koupit? Stejně jako většina jiných mazlíčků, i kočka si potřebuje hrát a procvičit své lovecké dovednosti. K tomu ale nepotřebuje drahé hračky, naopak – ty hračky, které vás nebudou stát ani korunu, udělají kočce největší radost.

Krabice

Obyčejná krabice je pro kočku přímo dokonalá. Kromě toho, že se v ní cítí bezpečně, je to také dobrá schovka, a navíc je karton přímo dokonalý materiál pro drápky, píše USA Today. Můžete ho tedy použít i jako škrabadlo.

Laser

Laser je u koček jednou z nejoblíbenějších hraček vůbec, a to se jedná o naprosto obyčejné laserové ukazovátko. Kočku s ním můžete zabavit i na celou hodinu, a pokud se vám zrovna nechce, můžete kočce pořídit i laser, který se spouští sám, radí The Spruce Pets.

Látka

Klubíčko vlny, nebo jakýkoliv kousek látky bude kočka prohánět po celém bytě. Především je ale důležité, aby bylo klubíčko nebo látka lehká, a netřepila se. Při hře by ji totiž mohla kočka snadno spolknout. Kus textilu ale určitě najdete doma, případě můžete koupit přímo vlnu v klubku, radí Good Housekeeping.

Tunely a prolézačky

Opět platí, že kočce můžete pořídit prolézačku ze zverimexu, píše Insider. Vyrobit jí ale šplhadla a tunely doma není nic těžkého, ani drahého. Stačí vám k tomu pár silných větví bez ostrých třísek, trubky dostatečně široké na to, aby jimi kočka prolezla, a šrouby, které vše udrží na místě.

zdroj: USA Today, The Spruce Pets, Good Housekeeping, Insider