Hrdina vběhl do hejna tuleňů a zachránil jednomu z nich život

Přidat na Seznam.cz

Tuleni, známí také jako klauni světa mořských živočichů, jsou zábavnou skupinou velmi fascinujících tvorů. Především se povalují a opalují na nejúžasnějších místech na Zemi, včetně Antarktidy, Galapág a peruánských ostrovů Ballestas.

Tuleni jsou většinou pokryti tukem, který je chrání před chladem, a živí se nejrůznějšími chutnými rybami, píše A-Z-Animals. Tato vzácná zvířata se ocitají v nebezpečných situacích díky těm, kteří odhazují odpadky v blízkosti pláže.

Ocean Conservation Namibia je soukromá iniciativa v Namibii, která zachraňuje tuleně před plastovými odpadky. Existuje nespočet videí, na nichž týmy této organizace zachraňují tuleně před nebezpečím plastů zanechaných na mořském pobřeží nebo v jeho okolí.

Odhadem 1,5 milionu tuleňů kapských žije po celém pobřeží Namibie, což z nich činí mimořádně cenný druh. Tito tuleni jsou vystaveni působení odpadků z moře a nelegálně odložených rybářských zařízení, která je mohou zamotat, potrápit a zabít.

Záchrana nevinných životů

Záchranná skupina osvobodila v letech 2020 a 2021 ze zamotaných sítí více než 1 200 tuleňů. Krátký záběr na Youtube, kde tým běží za obrovskou kolonií tuleňů, kteří míří k vodě, je ukázkou záchranné akce. Bez znalosti kontextu videa vás možná napadne, proč tento muž pronásleduje jednoho tuleně.

Poté, co se osoba na videu zmocní jednoho ze zvířat, kamera se k němu přiblíží. Vidíme, že má něco, co vypadá jako kus provázku nebo rybářské návnady, omotané kolem celého krku. Tento materiál se tuleni zařezává do krku a nakonec by ho zabil, kdyby tento obětavý tým nezastavil, aby mu pomohl.

S pevnou rukou a trochou přesnosti se záchranářům podaří plast z tuleně odstranit. Jakmile je provázek odvázán, tým ustoupí a tuleň se rychle žene za zbytkem skupiny. Díky bystrému zraku a pohotovému úsilí pracovníků organizace Ocean Conservation Namibia se tento tuleň dočkal dalšího dne!

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube