Hrdinný vlčí pes zachránil majitele a slepého koně ze zamrzlého jezera

Přidat na Seznam.cz

Pes jménem Biyou vycítil, že něco není v pořádku. Lisa a Calvin, manželé z Ohia, chovají na své farmě koně, a k tomu se starají o spoustu zvířat, včetně Lisina psa Biyou, který je částečně vlk, uvádí portál Popular.

Jednou v zimě se Lisa musela podrobit operaci a zůstala doma, aby si odpočinula. Jednoho dne, když se koně vraceli z pastvy, si všimla, že něco není v pořádku. Cass, starší slepá klisna, chyběla. Lisa byla s Cass od jeho hříběcího věku a věděla, že tohle je velmi neobvyklé. Starší kůň utekl, zatoulal se a uvízl na dně rokle poté, co se pokusil přebrodit zamrzlý potok. Nebohý kůň se propadl ledem.

Lisa se i přes bolest po operaci a mrazivou teplotu vydala Cass hledat. Když už chtěla hledání vzdát, naposledy zavolala a klisna se ozvala.

Lisa se vydala dolů do rokle a pokusila se chytit Cass za ohlávku, ale i ona se propadla ledem. Dvojice se v ledové vodě ocitla v extrémním nebezpečí. Lise se sevřelo srdce, když jí došlo, že ji tam nikdo nikdy nenajde. Myslela si, že to je pro ni a Cass konec, ale Bijou, její věrný vlčák, vycítil, že něco není v pořádku. Hledal ji a vyrazil ven po její stopě.

Podívejte se na tuto dramatizaci a zjistěte, co se dělo dál:

Zdroj: kingdomstv.com, YouTube