Hroch zahájil plíživý útok, aby od napajedla vyhnal lví smečku

Přidat na Seznam.cz

Hroši jsou nechvalně proslulí tím, že jsou to nesmírně smrtelně nebezpeční tvorové a že jsou zuřivě teritoriální, zejména když se k nim zvířata přiblíží příliš blízko. A o tom se můžete přesvědčit i na dnešním videu, které bylo natočeno v rezervaci Selinda v Botswaně.

Zvířata s nejtvrdší kůží

Aby se hroši v úmorném africkém vedru ochladili, tráví většinu dne v řekách a jezerech. V Botswaně se lví smečka snažila dostat přes rozliv řeku, i když určitě věděli o hroších v její blízkosti. Hroši jsou nechvalně proslulí tím, že jsou to nesmírně smrtelně nebezpeční tvorové a že jsou zuřivě teritoriální, zejména když se k nim zvířata přiblíží příliš blízko.

Hroch v tomto videu zahájil plíživý útok, aby od napajedla vyhnal lví smečku.

Plížením vpřed

Jak můžete vidět na videu, jeden hroch se vydává na misi, aby dostal lvy z vody, a to jen aby ukázal, že neohlášená zvířata, zejména lvy, ve svém teritoriu neakceptuje. Dva lvi však dokázali úspěšně překonat vodu a jeden se dokázal rychle otočit a doplavat ke břehu na protější břeh. Celkově žádný lev neutrpěl vážná zranění. Druhá polovina smečky však ale zůstala stát na místě a nebyla si jistá, zde je přebrodění řeky dobrý nápad.

Mimochodem věděli jste, že ve skutečnosti je hroch nejsmrtonosnějším velkým suchozemským savcem na světě a mimořádně nepřátelským divokým zvířetem? Předpokládá se, že v Africe si útoky hrochů vyžádají ročně 500 lidských životů.

Zdroj: AZAnimals