Žena bojuje za záchranu aligátora, je na to ale sama

Přidat na Seznam.cz

Ne vždy se můžeme spolehnout na organizace, které mají chránit přírodu a zvířata. To si uvědomila i žena z Floridy (USA), která se už dlouho snaží o to, aby byl zachráněn aligátor v místním jezeru. Co se mu stalo, a proč organizace nepomůžou?

Aligátor ztrácí tělesnou hmotnost

Podle Amber Lock, ženy, která se snaží aligátora zachránit, je zvíře v jezeru už od prosince. Hlavní problém je v tom, že se zvíře někdo snažil odchytit, následně mu tlamu zalepil lepící páskou, a poté mu zvíře uniklo. To znamená, že aligátor má už dva měsíce zalepenou tlamu, což vede k tomu, že ztrácí tělesnou hmotnost a je dehydratovaný. Kromě toho toto jezero není jeho přirozeným prostředím, tvrdí odborníci.

Organizace nepomohou

Amber se samozřejmě už před nějakou dobou pokusila kontaktovat různé organizace. Sama dokonce sjednotila několik dobrovolníků, kteří byli ochotni nebohému zvířeti pomoci, ovšem k žádnému osvobození nedošlo – organizace jim odmítly dát povolení, píše web Mirror.

Naděje

„Někdo se tam musí vrátit a toho aligátora dostat, není možné, abyste ho tam nechali jen tak se zalepenou tlamou. To je také nehumánní,“ řekla Amber. „Slíbila jsem si, že nepřestanu, dokud ho nezachrání, protože je to prostě špatné.“ Její výstup oběhl sociální sítě, a snad i proto se nakonec objevila malá naděje. Florida Fish and Wildlife Conservation Commission (zkr. FWC) má již uzavřené smlouvy s lovci aligátorů, kteří se o zvířata v podobných situacích starají, píše News Miami.

Můžeme tedy doufat, že aligátor bude zachráněn.

zdroj: mirrior, newsmiami, fox13