Krokodýl se s obrovskou mrštností vyřítí za projíždějící lodí

Přidat na Seznam.cz

Napínavé video v dnešním článku zachycuje okamžik, kdy mohutný krokodýl bleskurychle vyrazí do vody z břehu řeky, když zrovna kolem projíždí loď. Snímek byl natočen kdesi v Austrálii a posádka mohla být svědkem toho, jak rychlí a hbití krokodýli skutečně jsou

Jak rychlí jsou krokodýli?

Vzhledem k jejich těžkému tělu a krátkým nohám si možná myslíte, že se krokodýli nemohou na souši pohybovat příliš rychle, ale to se mýlíte! Krokodýli dosahují bez větších problémů rychlosti 25-30 kilometru za hodinu, informuje web AZAnimals.

Ve vodě je krokodýl naprosto doma. Díky svému dlouhému ocasu, který slouží jako pádlo, se nemusí ve vodě tolik namáhat. Také jejich hlava je široká a plochá, což jim umožňuje prorážet vodu bez přílišného odporu. Rychlost plavání mořských krokodýlů sice není o nic vyšší než jejich běh, ale nebezpečí spočívá v tom, že mohou plavat delší dobu, aniž by se unavili. Pokud jste si mysleli, že plavání je jejich jediným talentem, opět se mýlíte. Krokodýli mají také schopnost vyčkávat pod vodou bez dýchání až osm hodin!

Jsou krokodýli ohrožení?

Ano! Sedm druhů krokodýlů se v současnosti nachází na Červeném seznamu ohrožených druhů ICUN. Mezi ně patří například krokodýl orinocký a krokodýl americký. Navzdory rychlosti a síle mořských krokodýlů má mnoho lidí na celém světě tyto tvory rádo a snaží se zabránit jejich vyhynutí.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube