Medvěd mává na návštěvníky zoo. Video se stalo populární

Přidat na Seznam.cz

Rozkošné video medvěda, který mává na návštěvníky v zoo a žádá o jídlo, se stalo populární na internetu. Klip už okouzlil tisíce uživatelů. Zvířata jsou nesmírně inteligentní a rozkošná stvoření a tento klip to přesně dokazuje, podívejte se sami.

Medvěd mává, jakoby si říkal o další jídlo

8sekundové video ukazuje velkého medvěda sedícího na schodech na okraji vodní plochy. Medvěd mává na návštěvníky a pohybuje tlapami, jako by žádal o jídlo. Když návštěvníci hodí nějaké jídlo jeho směrem, zvíře se trochu pohne a potravu zachytí tlamou.

Nikdy předtím uživatelé sociální sítě nic takového neviděli a proto se klip stal populární. Nasbíral během krátké chvíle více než 58 tisíc zhlédnutí a spoustu komentářů.

Proč vlastně medvědi mávají?

Pojďme se hlouběji ponořit, proč by na vás medvěd mohl mávat. Když vidíte medvěda, který na vás mává „rukama“, nesnaží se být přátelský. Ve skutečnosti se vás medvěd snaží varovat, že je nebezpečný a měli byste se držet stranou. Medvědi obvykle mávají, pokud se cítí ohroženi nebo pokud se chystají zaútočit, uvádí web Nature Nibble. Medvědi se obecně lidí bojí, což znamená, že pokud medvěd mávne a přiblíží se, je zoufalý. Zoufalé zvíře je stejně nebezpečné jako zoufalý člověk. Pokud se k vám medvěd přiblíží, je velmi vysoká šance, že zaútočí.

zdroj: Twitter, Nature Nibble, India Today