Jak cestovat s kočkou v autě: Máme pro vás pár rad

Přidat na Seznam.cz

Mají kočky rády jízdu autem? Proč se vaše kočka v autě dusí? Na všechno známe odpovědi.

Mají kočky rády jízdu autem?

Když uvažujeme o tom, proč tolik koček reaguje na výlety v autě odmítavě, zamysleme se nad jejich zkušenostmi s touto činností, píše web DailyPaws. Mnohokrát je jízda autem spojena s obávanou cestou k veterináři. Tato negativní asociace, v kombinaci s pohybem auta a všemi novými pohledy, zvuky a pachy, které jsou s ním spojeny, může u vaší kočky způsobit celkové smyslové přetížení. To může být důvod, proč váš kočičí přítel nesnáší cestování autem.
Jak tedy vycvičit kočku, aby měla ráda auto nebo alespoň tolerovala jízdu k veterináři? Vaše kočka může ve skutečnosti reagovat spíše na přepravku než na auto. Díky několika strategiím znecitlivění a pozitivnímu posilování, které zahrnuje hodnotné odměny, se může přepravka stát pro vaši kočku bezpečným a zábavným místem.

Jak naučit kočku zvyknout si na cestování

  • Nechte přenosku venku, aby se stala součástí známého prostředí vaší kočky. Udělejte z ní útulný prostor tím, že do ní umístíte její oblíbenou deku.
  • Povzbuzujte kočku, aby trávila čas v přepravce tím, že ji budete odměňovat pamlsky a krmením uvnitř přepravky. Skvělým nápadem je také hrát si s kočičkou uvnitř přepravky.
  • Jakmile kočka začne v přepravce odpočívat, zavřete na krátkou dobu dvířka a následně ji odměňte chutným pamlskem. Postupně prodlužujte dobu, po kterou jsou dvířka zavřená.
  • Jakmile se kočka v přepravce se zavřenými dvířky cítí pohodlně, začněte ji na krátkou dobu zvedat. Kam povede vaše první cesta? Procházka kolem domu s ním v bezpečí uvnitř přepravky!
  • Až si vaše kočička úspěšně spojí přepravku s pozitivními interakcemi a jako útulné místo ke spánku, pomalu zavádějte jízdu autem v přepravce. Začněte tím, že si sednete do auta na příjezdové cestě. Po několika takových sezeních nastartujte auto. Přejděte k tomu, že ho necháte několik minut běžet, pak vycouváte z příjezdové cesty a zase zajedete, a tak dále.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube