Tato psí plemena by na olympijských hrách určitě vyhrálo zlato. Možná i vy máte doma olympijského vítěze!

Přidat na Seznam.cz

My, lidé nejsme jediní sportovci. Mnozí z našich nejlepších chlupatých přátel mají neuvěřitelnou sílu, vytrvalost a rychlost, což z nich činí samostatné sportovce. Přemýšleli jste někdy, jaké psí plemeno se nejlépe hodí k vašemu oblíbenému olympijskému sportu? Pokud ne, máme pro vás odpověď.

Lehká atletika: Chrti

Pokud jde o běh, žádné psí plemeno nemůže konkurovat slavným chrtům, píše web DailyPaws. Možná je znáte jako světoznámé sprintery, ale věděli jste, že chrti zvládají i běhy na dlouhé vzdálenosti? Tato impozantní štěňata, která patří k nejstarším zaznamenaným plemenům, mohou dosáhnout rychlosti až 72 km za hodinu.

Gymnastika: Pinčové

Olympijské gymnasty charakterizuje to, že jsou malí a mohutní. Proto je trpasličí pinč ideálním štěnětem, které si domů přiveze zlato. Tito malí čertíci, kteří měří v průměru asi 25 centimetrů a váží 5 kilogramů, by byli na kladině divocí a na přeskoku jako blesk. Tito malí psi mají velkou osobnost, a proto mají šanci získat medaili ve cvičení na podlaze.

Vzpírání: Rotvajleři

Vzpírání není sport pro slabé povahy. Proto věříme, že rotvajleři tuto výzvu zvládnou a nakopnou nějaké kosti. Tito odvážní psi jsou velmi svalnatí, mají široká ramena a vysokou inteligenci, což znamená, že budou schopni zvednout nebo vytáhnout téměř cokoli. Rotvajleři se jistě ohnou až na vrchol olympijských stupňů vítězů.

Jezdectví: Australský ovčák

Když jde o krocení koní, australští ovčáci jsou pro tuto příležitost jako stvoření. Dokážou pást téměř každé zvíře. Tito psi dokážou být extrémně disciplinovaní, což znamená, že pod olympijským tlakem na vítězství si zachovají chladnou hlavu. Kromě toho, že jsou chytří a hraví, jsou také jedním z nejzdravějších plemen. Psi, kteří jsou někdy synonymem kovbojské kultury a westernů, se při práci s koňmi vůbec nezapotí.

Plážový volejbal: Labradorský retrívr

Co by to bylo za den na pláži bez labradorského retrívra, který se opaluje? Labradoři jsou dostatečně hluční, aby si udrželi energii, a dostatečně vycvičení, aby se mohli dívat na výhru. Nemluvě o tom, že retrívři mají vrozený vztah ke všemu, co souvisí s míčem. Veselá a pracovitá štěňata jsou ideálním společníkem na pláž a partnerem na volejbal.

Skateboarding: Americký buldoček

Skejťáci jsou známí tím, že jsou to pohodové osobnosti, které však při svém sportu srší energií. Proto je americký buldoček spřízněnou duší každého skejťáka. Toto plemeno je nenáročné, ale velmi soustředěné, což z něj dělá ideálního uchazeče o trailblasing pro nejnovější olympijskou disciplínu.

Zdroj: dailypaws.com