Jak se zbavit kuny nebo hlodavce z auta?

Přidat na Seznam.cz

Tak​é​ se vám už v zimním a chladném počasí stalo, že jste otevřeli kapotu svého vozu, aby jste doplnili olej do motoru a byli jste nemile překvapeni? Jak t​akovou spoušť může udělat tak malé a roztomilé zvířátko, jako je myška nebo kuna​?

Překousané hadičky,​ rozžvýkané​ ochranné textilie​, plasty​ a všude jejich bobky. Také obvykle parkujete auto na silnici před vaším domem? Na ulici jsou odpadkové koše, popelnice. V jejich blízkosti se většinou po nocích potulují myšky nebo kuny, a hledají co by snědli.

A jakmile si naperou bříško, tak na noc hledají teplý pelíšek. A co je lepší než krásně vyhřáté auto, které zrovna zaparkovalo. Zalezou škvírkou pod kapotu motorové části auta a ubytují se. Jakmile se tam dostanou, rádi ochutnávají veškerý materiál a rozkoušou cokoli v jejich blízkosti.

Nejen že vás čeká nemilé vyhánění hlodavce z tohoto místa, ale musíte zajistit tento prostor na delší dobu, aby se zvířátko hned jak bude tichá příležitost okamžitě nevrátilo páchat škody dál. Čím dříve se do toho pustíte, tím ušetříte na případných škodách co hlodavci mohou napáchat. Nebojí se ani kabelů.

Dobrým způsobem je zvolit rušičku, která vydává ultrazvukové frekvence, které jsou pro hlodavce nepříjemné. Tuto malou krabičku můžete umístit přímo do motorové části vašeho vozu. Existují i jiné možné odpuzovače, které zakoupíte ​v​ domácích potřebách. 

Zdroj: luxtimes.lu