Jak vyčistit psí nebo kočičí pelíšek? Pomůže i jedlá soda

Přidat na Seznam.cz

Jarní úklid zvířecích domovů se blíž a možná jste netušili, že při čištění pelíšku pomůže třeba jedlá soda.

I když psí pelíšek nebo kočičí pelíšek čistíte pravidelně, na jaře, kdy se příroda probouzí k životu, proveďte generální úklid. Pelíšek vysajte a vydezinfikujte. Odměnou za tuto práci vám budou spokojení a zdraví mazlíčci.

Psí pelíšek: pomůže jedlá soda
Domov vašeho pejska ze všeho nejdřív vyluxujte a odstraňte viditelné skvrny. Vyhněte se ale chemickým přípravkům, které by psa zbytečně dráždily – na skvrny je skvělá třeba obyčejná jedlá soda. Stačí, když sodou posypete skvrny, necháte několik hodin působit a směs vysajete.

Následně pelíšek dejte do pračky a vyperte na maximální teplotu, kterou výrobce pelíšku povoluje. Jestliže se pelíšek do pračky nevejde, vyperte alespoň povlak a vnitřek pelechu umyjte ručně v horké mýdlové vodě. Pelíšek následně usušte na slunci nebo v sušičce.

Stejným způsobem postupuje i u pelíšku pro kočky.

brown short coated puppy on brown wicker basket
Foto: Jordan Bigelow / Unsplash.com

Kočičí záchod: buďte důslední
Kočky jsou pověstné svou čistotou, takže na hygieně jejich toalety si dejte hodně záležet.

Na jaře je ideální čas ke kompletní výměně steliva (kočkolitu). Vyberte staré stelivo a vyhoďte jej do popelnice, případně spláchněte do záchodu, pokud je přírodní a výrobce tento postup dovoluje. Následně kočičí záchod důkladně opláchněte horkou vodou a vydezinfikujte.

Po vysušení naneste nové stelivo. Ideální jsou vysoce absorpční steliva, která výborně pohlcují výkaly zvířete a příjemně voní, takže vás zbaví zápachu v okolí záchodu.