Jaká jsou nejvěrnější a nejvíce ochranářská plemena psů? Podívejte se na prvních 10!

Přidat na Seznam.cz

Jako smečková zvířata mají všichni psi vrozený smysl pro věrnost, protože cítí potřebu společnosti, lásky, bezpečí a přátelství. Protože tyto potřeby sdílejí s lidmi, upevnili si psi v průběhu let své místo nejlepšího přítele člověka, informuje web PetKeen.

Někteří psi se však nikdy nezajímají a nevědí, kdo je krmí, koupe nebo venčí, a nakonec mohou milovat každého, kdo jim zkříží cestu. Ne však plemena zde uvedená. Právě se chystáte prozkoumat psí plemena se silnějšími instinkty věrnosti, která si vás vyberou z davu.

1. Labradorský retrívr

Labradoři, kteří byli původně vyšlechtěni jako věrná štěňata a pro účely aportování, se dokáží přirozeně sblížit s člověkem a vytvořit si silnější vztah k jednotlivým členům rodiny. Jejich věrnost je neotřesitelná a nebojí se chránit lidi, které milují.

Labradoři jsou proslulí svou veselou povahou, bezmeznou energií, inteligencí, klidem, věrností a bezproblémovým vztahem k dětem. Jsou vynikajícími rodinnými společníky a nevadilo by jim zasáhnout, aby své majitele zachránili z obtížných situací.

2. Pyrenejský horský pes

Původně byli horští pyrenejští psi pasteveckými psy a tato funkce formovala jejich věrné hlídací vlastnosti a ochranné instinkty. Tito velcí, hustě osrstění a mohutní psi jsou neodmyslitelnými hlídacími psy odhodlanými chránit ovce, dobytek, kozy, děti a své oblíbené lidi před jakýmkoli skutečným či imaginárním predátorem.

3. Akita Inu

Akity Inu, japonské národní poklady, jsou velcí, důstojní psi, kteří mají rádi blízkou rodinnou společnost a k cizím lidem se chovají odměřeně. Tito psi jsou ostražití, odvážní a úzkostlivě věrní členům své rodiny.

4. Kolie dlouhosrstá

Seznam bez kolie, to v žádném případě! Drsnosrstá kolie je pastevecké plemeno psů se skotským původem. Kolie získaly pověst věrných a oddaných štěňat, která v minulosti chránila své majitele.

5. Německý ovčák

Tohle jste museli tušit, že? I když možná znáte německé ovčáky jako zastrašující psy, tito psi jsou věrní své smečce a každému, koho mají rádi.

Tato štěňata jsou tak aktivní, inteligentní a zaměstnatelná, že zůstávají oblíbenými psy pro armádu a policii nebo služebními psy pro rodiny. Kromě toho, že jsou němečtí ovčáci věrnými štěňaty, patří také mezi psy s největším počtem „následovníků“, přičemž většina majitelů má tendenci se tomuto plemeni věnovat po celý život.

6. Bretaňský ohař

Bretaňský ohař, nadšený pracovník, je věrné a rodinně orientované štěně, které udělá vše, co mu řeknete. Vyznačují se milou povahou, citlivostí a snadným výcvikem. Původně byli tito psi vyšlechtěni k lovu ptáků, ale dnes jsou stále oblíbenějšími rodinnými psy a společníky. Nelze odolat jejich nesmírné věrnosti, milé povaze a jejich velikosti.

7. Bernardýn

Každý, kdo hledá věrného a oddaného psa, nemůže s bernardýnem udělat chybu. A jestli se psí nadšenci z filmu „Beethoven“ něco naučili, pak to, že bernardýni jsou zdaleka nejvěrnější, nejstarostlivější a nejmilovanější rodinní psi.

8. Rotvajler

Rotvajleři jsou upřímní a hluboce oddaní svým lidem.

Jsou nesmírně teritoriální vůči svému okolí a lidem, kteří ho obývají, a to je jejich vrozená vlastnost. Tito robustní hlídači byli původně využíváni jako pastevečtí a pracovní psi a budou vám ukazovat svou věrnost. Jejich loajalita je záležitostí vrozené osobnosti a toho, jak je vychováte.

9. Jezevčík

Jezevčíci pocházejí z Německa a jsou všeobecně známí jako jedno z nejvěrnějších a nejzábavnějších psích plemen.

Jezevčíci mají dobrou pověst jako ochránci svých majitelů, zachraňují je před požáry a dokonce i před útoky medvědů. Milují zábavu a hru a zachovávají si svou zvědavou loveckou povahu, i když mohou být trochu tvrdohlaví.

10. Čivava

Stejně jako jezevčíci, i čivavy si vybírají oblíbence, a když si je vyberou, zůstanou s nimi až do konce. Ačkoli tato štěňata bývají menší než většina na tomto seznamu, jsou nesmírně věrná a mají velkou osobnost, což může být důvod, proč jsou tak přitažlivá.

Zdroj: petkeen.com