Jeden klokaní kop a muž skončil na lopatkách. Nepomohli ani jeho psi

Přidat na Seznam.cz

Klokani tak možná nevypadají, ale dokážou být velmi nebezpeční. Že se člověk utká s klokanem je vzácné a jak sami uvidíte, je to jen dobře. Klokan totiž dokáže být stejně nebezpečný, jako třeba medvěd. Snadno tak skončíte se zlomeninami.

Jeden kop a muž skončil na zemi

Klokan ve videu pravděpodobně nebyl k útoku nijak vyprovokován, ačkoliv se mohlo jednat o narušení jeho teritoria. Vačnatec tak ani chvíli nezaváhal a hned se pustil do boje, kdy se párkrát ohnal rukama a nakonec muže doslova skopnul na zem. Je chvályhodné, že se psi snažili svého pána chránit, ale nakonec můžou být radí, že vyvázli v pořádku.

Jak totiž uvádí web Find an Expert, klokaní kop je tak silný, že člověku může zlomit i kosti. Pro tak malé psy by jedno klokaní kopnutí mohlo znamenat smrt. Kromě toho mají klokani velmi silný ocas a dlouhé, ostré drápy, které mohou při útoku způsobit velmi hluboké rány.

Vegetariánský gladiátor je v podstatě neškodný

Klokanům se, díky jejich bojovému nadání, právem přezdívá „vegeteriánští gladiátoři“. Tato zvířata samozřejmě mají velkou sílu a v případě nutnosti dokáží být velmi agresivní. Podle webu Lucky Kangaroos se ale nejedná o zvířata, kterých bychom se bez důvodu měli bát. Pokud jim nedáme důvod, nenapadnou nás. Situace, kdy klokani zaútočí na člověka, jsou velmi vzácné. K útokům často dochází v přítomnosti psů.

zdroj: Instagram, Find an Expert, Lucky Kangaroos