Jen pro otrlé! Lvice se schovává za zaparkovaná auta, poté skolí dospělou antilopu

Přidat na Seznam.cz

Toto video je neuvěřitelné a brutální zároveň, protože ukazuje přírodu v její nejsilnější podobě a my můžeme jen obdivovat dvě statečná zvířata, která se tohoto boje na život a na smrt zúčastnila. Záběry byly pořízeny v národní rezervaci Maasai Mara v keňském Naroku, které je známé svou divokou a drsnou krajinou a bohatou rozmanitostí živočišných druhů.

Lvice loví antilopu

Lvice obvykle loví jako smečka, uvádí web A-Z-Animals. Pracují jako tým, což jim umožňuje ulovit větší kořist, aniž by musely vynaložit příliš velké úsilí. Lvi obvykle loví tak, že se ke kořisti připlíží a pak ji pronásledují. Pokud najdou něco, za čím se mohou schovat, je to ještě lepší.

Na tomto videu vidíme lvici, která zřejmě loví sama. Chytře využívá zaparkovaných vozidel, aby skryla svůj příchod. Napravo od nákladních aut je chudák nic netušící antilopa losí. Tyto antilopy žijí na pastvinách, v lesích, horách a savanách. Jejich jídelníček se skládá převážně z rostlin s vysokým obsahem bílkovin a dávají přednost listům kvetoucích rostlin, ale sežerou vše, co je k dispozici.

Odvážná lvice

Dospělá antilopa je pro lvici velkou výzvou. Kromě své velikosti, maskování a rohů nemají mnoho možností, jak se bránit predátorům. Jsou však velmi mrštné a vytrvalé. Bohužel ale tato antilopa nebyla dostatečně mrštná, aby lvici setřásla, a tak se stala jejím obědem.

Taková je ale příroda v divočině. Silnější vždycky vítězí.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube