Jsou laserová ukazovátka pro kočky škodlivá? Tady je odpověď

Přidat na Seznam.cz

Mají kočky rády laserová ukazovátka? Pro vás se hra může jevit zábavně, ale sdílí s vámi vaše kočky stejný názor?

Mají kočky rády laserová ukazovátka?

Kočky mají vrozený dravčí pud a malé červené světýlko má přesně to, co umí jejich divoké instinkty rozproudit, píše web DailyPaws. Laserová ukazovátka se mohou plížit po stěnách, rychle měnit rychlost a kličkovat na všechny strany. Pro vaši lovkyni vypadá jako živá kořist a nastartuje dravčí sekvenci vaší kočky. Kočky se cítí nejšťastnější a nejsebevědomější, když se cítí jako dravci. Takže ano, vzrušení z lovu světelného laserového ukazovátka si mohou zamilovat. Ale jak všichni víme, vaše kočka nikdy nemůže červenou tečku skutečně chytit a zábava se může rychle změnit ve frustraci.

Proč mohou být laserová ukazovátka pro kočky špatná?

Protože vaše kočka nemůže chytit a „zabít“ světlo laserového ukazovátka, nemůže dokončit dravčí sekvenci. To může způsobit, že se vaše kočka bude cítit nespokojená. Pokud je kočka rozrušená v predátorském režimu, „lovila“ laser a nemá k dispozici něco vhodného k útoku nebo kousnutí, může zaútočit na nejbližší věc, která se pohybuje, například na vás nebo na jiné domácí zvíře.
Co se týče automatických hraček s lasery, prostě nejsou bezpečné. Zvědavá kočka, která se k hračce přiblíží, by se mohla podívat přímo na světlo nebo by jí mohl sporadický paprsek zasvítit do oka, což by mohlo způsobit trvalé poškození.

Jak si hrát s kočkou a laserovým ukazovátkem

Pokud si nejste jisti, zda se vaše kočka při hře s laserovým ukazovátkem neznechutila, nejste sami. Kočky mají poměrně jemnou řeč těla a někdy řeč těla v režimu hry vypadá dost podobně jako řeč těla rozčilených koček.
To ale neznamená, že musíte oblíbené laserové ukazovátko své kočky vyhodit do koše. Pokud po čase stráveném s laserovým ukazovátkem vždy následuje čas strávený s hračkou s hůlkou, vaše kočka bude moci fyzicky chytit ‚kořist‘, kterou lovila, a bude se cítit spokojená.

Zdroj: dailypaws.com