Poznáte rozdíl mezi lamou a alpakou? Tyto dvě zvířata jsou si velmi podobná

Přidat na Seznam.cz

Tak schválně, kolik z vás rozezná rozdíl mezi lamou a alpakou? Nebo se jedná o jedno a to samé zvíře? Pojďme si tedy vysvětlit pár základních rozdílů.

Tvář

Obličej lamy vypadá jako prodloužená, ale menší verze velbloudího obličeje, vysvětluje web facts.net. Na fotografiích zblízka si je dokonce můžete splést s dvojčaty. Alpaky se vyvíjejí tak, že jim na obličeji rostou chlupy. Díky dodatečnému načechrání srsti vypadá jejich obličej jako propadlý.

Uši

Chcete-li poznat přesný rozdíl, podívejte se na uši a na to, jak jsou rozevřené. Při bližším pohledu mají lamy ušní záhyby, které vám mohou připomínat slupky od banánů. Zdá se, že jsou roztažené s ohnutými horními klapkami, které ukazují vnitřní kůži ucha. Zatímco uši alpaky rostou směrem vzhůru a jejich špičaté konce připomínají uši skřítků.

Velikost a hmotnost

Nemusí to být na první pohled zřejmé, ale lamy jsou větší než alpaky. Pokud jde o jejich výšku, lamy dorůstají o metr více než běžné alpaky. Tito hrubosrstí savci jsou vysocí a jejich průměrná výška je 110 cm – 150 cm. Zatímco alpaky dorůstají do 80 cm – 100cm.

Tvar těla

Když jsou ostříhané, mohou se navzájem hodně podobat, ale většinou se setkáváme s jejich huňatou srstí. Lamy ve skutečném životě mají stejné huňaté ocasy, které se vrtí, když se pasou za potravou. Naproti tomu alpaky rostou se zahnutými zády, která připomínají hrbatá záda velbloudů. Toto zakřivení je patrnější po ostříhání jejich srsti.

Zdroj: facts.net