Kam byste měli umístit kočičí záchod: Seznam nejlepších a nejhorších míst

Přidat na Seznam.cz

Podle vaší kočky by měl být její box na stelivo umístěn uprostřed prázdné místnosti s 360stupňovým výhledem. Nehrozí zde riziko nečekaných hostů, ale její oblíbení lidé jsou hned za rohem. Samozřejmě ne všichni mají volný pokoj, který by mohli věnovat kočičím záchodkům.

Proč na umístění kočičí toalety záleží

Kočky se ve svých toaletních boxech cítí velmi zranitelné. Jakmile jsou v pozici, kde čůrají nebo kadí, začnou se více obávat všech potenciálních koček, které by se mohly nacházet v jejich teritoriu, píše DailyPaws.

Počet stelivových boxů

Jedno pravidlo: jedna bedna na kočku plus jedna. Přesně tak, i v domácnostech s jednou kočkou je nejlepší zdvojnásobit počet stelivových boxů. Některé kočky rády kadí na jedno místo a čůrají na jiné.

Velikost stelivových boxů

Kočky by měly být schopné do ní snadno vstoupit a otočit se kolem dokola. Box by měl být delší než kočka, od hlavy po natažený ocas. Šířka by měla být stejně dlouhá jako vaše kočka, od hlavy po nevystrčený ocas.

Typ a množství substrátu

Většina koček dává přednost dvanácti centimetrům nevonícího steliva. Měkký substrát se podobá tomu, který by kočky používaly venku.

Čistota

Boxy vybírejte dvakrát denně a zhruba jednou za dva týdny je hloubkově vyčistěte. Pravidelně kontrolujte plastové boxy, zda na nich nejsou škrábance, které by mohly zadržovat nepříjemný zápach a bakterie, a podle potřeby je vyměňte.

4 nápady, kam umístit kočičí toaletu

Klidné, ale společensky významné místo

Kočky nechtějí být vyplašeny nečekaným bzučením sušičky nebo vyrušovány neznámými hosty. Nechce se však ani vzdalovat od vás nebo svého oblíbeného místa k ležení.

Sklepy a prádelny jsou oblíbenou volbou, ale ve skutečnosti se nedoporučují. Vaše ložnice je dobrým místem pro kočičí záchodovou mísu, protože je to obvykle klidné místo. Navíc zde vaše kočka ucítí známý pach: váš pach. Je však nutné dodržovat zásadu otevřených dveří 24 hodin denně 7 dní v týdnu a dvakrát si rozmyslete, zda jste lehce spící člověk, kterého může probudit zvuk kočky zahrabávající hovínko.

Soukromí, ale s výhledem

Při výběru místa pro záchůdek myslete na možnosti bezpečného úniku a na umístění, které poskytuje dostatek času na vizuální varování. Pokud lze box umístit na opačnou stranu místnosti, než jsou vchody, je to ještě lepší.

Ale ne příliš blízko zdi

Zastrčit box na stelivo pod umyvadlo nebo do rohu není ideální, protože těsné prostory brání výhledu a cirkulaci vzduchu. U některých koček může posunutí boxu o několik centimetrů od zdi dostatečně zvýšit úroveň bezpečnosti.

A dál od jídla a vody

Chtěli byste jíst v koupelně? Vaše kočka také ne. Chtějí čůrat nebo kakat daleko od potravy, aby je predátoři nenašli.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube