Neuvěřitelný souboj medvěda grizzlyho s bizonem se udál v parku Yellowstone

Přidat na Seznam.cz

První americký národní park, Yellowstonský národní park, byl založen v roce 1872 a z větší části se nachází ve Wyomingu. Podivuhodné úkazy, které vás v tomto národním parku obklopují, se nepodobají ničemu jinému.

Proč navštívit Yellowstone

Návštěva Yellowstonu je jako vstup do jiného vesmíru, píše web A-Z-Animals. Tento skutečně výjimečný národní park je plný zázraků, od přírodních divů, jako je Yellowstonský Grand Canyon, až po faunu, jako je největší stádo bizonů v zemi, medvědi hnědí a vlci. Kanál na Youtube s názvem „Caters Clips“ nám ukazuje, jak intenzivní to může být s tamními divokými zvířaty. Jejich video s interakcí bizona a medvěda grizzlyho má v době psaní tohoto článku téměř 5 milionů zhlédnutí. Není to jen tak ledajaké video. Když byl Michael Daus se svou rodinou v Yellowstonském národním parku, při procházce parkem spatřili v dálce pasoucího se bizona.
Většinu potravy amerických bizonů tvoří tráva a ostřice. Příležitostně konzumuje i plody a lišejníky. Aniž by o tom věděli, přiběhne k bizonovi mladé mládě medvěda grizzlyho a napadne ho, když se živí. Přestože je medvídě mladé, je téměř stejně velké jako bizon!

To je moje teritorium

Hádka mezi oběma zvířaty se vyostří, když se zubr se vrhne na medvěda. To mladého grizzlyho neodradí, protože se opakovaně vrací. Oba se nakonec probojují přes most, podél prérie a nakonec po proudu řeky. I když se zdá, že je to relativně jen kočkování, medvěd se nevzdává a zubr je zjevně podrážděný. Dokonce i ve vodě divoké mládě na bizona dál útočí a skoro to vypadá, že se na něj chystá vylézt.
Desítky tisíc let žili vedle sebe zubři a některé druhy medvědů hnědých nebo grizzlyů. Pro každé zvíře, ale zejména ne pro medvěda grizzlyho, je obtížné zubra zabít.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube