Kamera zachytila medvídě při koupeli s plyšovým medvídkem

Přidat na Seznam.cz

Loni bylo osiřelé medvídě jménem Tamarack zachráněno během rozsáhlých lesních požárů. Jeho tlapky byly spálené a ze svých zranění se medvídek zotavoval v zařízení určeném k péči o volně žijící zvířata, uvedl web Thedodo.

K nemalému překvapení záchranářů se však medvídkovi podařilo uprchnout a vrátit se na vlastní pěst zpět do volné přírody. Naštěstí je Tamarack, navzdory utrpení v minulosti, živ a zdráv – a nyní to všem potvrzuje toto rozkošné video.

Od Tamarackova útěku loni v létě totiž zaznamenává jistý nadšenec pro divokou zvěř jeho pohyby na stopových kamerách umístěných v lese poblíž. Je díky nim jasné, že osiřelé medvídě překonalo očekávání. Tamarack nejen přežívá, ale i velice prospívá.

Nedávno jedna z kamer zachytila ​​záběry spokojeného Tamaracka, který se jde koupat. Není však sám. Tamarack zjevně našel figurku medvídka a tak se mu líbí, že se koupou spolu.

Není známo, kde se tam hračka medvěda vzala, pravděpodobně si ji tam přinesl sám medvěd už dříve. Zjevně ji má ale moc rád.

Výše uvedené záběry jsou jen poslední šťastnou kapitolou v medvědím životě, který začal tak nepříjemně. A při troše štěstí se už bude jen zlepšovat.

“Velmi mě těší, že jsem navzdory pochybnostem sledoval pokrok toho osiřelého a uzdravujícího se mláděte – nyní už je mu rok,” řekl pozorovatel. “Dokazuje, jak houževnatá je divoká zvěř, pokud jde o přežití.”

Zdroj: thedodo.com, Instagram