Farmář zachránil zatoulané kotě z ulice, ukázalo se, že je to ve skutečnosti mládě pumy

Přidat na Seznam.cz

Toto je neuvěřitelný okamžik, kdy se farmář rozhodl vzít si domů zatoulané kotě, aby zjistil, že vše není tak, jak se zdálo. Elber je kolumbijský farmář, který jel na motorce z práce domů, když narazil na malou kočku. Malé zvíře bylo opuštěné, špinavé a nejspíš mělo hlad, uvádí portál Cats.

Elber se rozhodl, že kočku přivede domů a vykoupe ji. Zpočátku se zdálo, že je vše v pořádku. Kočka byla nejspíš vděčná za jídlo, pití a pozornost. Ale brzy se začala chovat podivně. Elber brzy vycítil, že něco není v pořádku. Když přišlo na hraní, nebyla jako ostatní kočičky. Začal jsem si ji pozorně prohlížet a měla dlouhý ocas a kulaté uši. Navíc se svým chováním nepodobala ostatním kočkám.

Začal svého nejnovějšího domácího mazlíčka, stejně jako četné druhy koček, vyhledávat na internetu, aby zjistil, co si přivedl domů. Poté farmáře napadlo, že by bylo lepší, kdyby navštívil odborníka na zvířata. Po vyšetření veterinář na místní veterinární klinice zjistil, že kotě je ve skutečnosti mládě pumy!

Tam pumu ještě jednou vyšetřili a pak ji odvezli do záchranného zařízení, které je uzpůsobeno k zacházení s pumami. Pumy dorůstají až 200 kilogramů a loví kořist, jako jsou jeleni, lenochodi a ještěrky! Zatímco teď bylo mládě roztomilé a malé, až vyroste do plné velikosti, bude všechno drasticky jinak. Nyní se o něj budou v zařízení starat, dokud nebude dost staré na to, aby přežilo samo, a poté bude vypuštěno do volné přírody!

Zdroj: kingdomstv.com, YouTube