Podle expertky psi poznají, když máte milostnou aférku

Přidat na Seznam.cz

Zjištění, že partner má milostný poměr, je pro většinu z nás zdrcující. Hledáme důkazy, abychom měli jistotu; někteří slídí v telefonu, jiní si najímají soukromého detektiva. Tím, kdo zná pravdu, je váš pes. A prozradí vám to svým chováním.

Britská odbornice na chování a výživu psů Anna Webbová, se kterou se můžete setkávat při poslechu podcastu A Dog’s Life, tvrdí, že váš pes dokáže poznat, když podvádíte svého partnera.

Podle průzkumu agentury STEM/MARK z roku 2016 bylo nebo zůstává svému partnerovi nevěrných 37 % zadaných Čechů a Češek. Jestli tedy máte podezření, že vám partner zahýbá, zaměřte pozornost na psa a na to, co vám naznačuje.

Podle Webbové sice psi nechápou pojem nevěra, ale pomocí svého skvělého čichu vyčenichají, kde jste byli, s kým jste se setkali, co jste dělali – to vše z nepatrných pachových částeček usazených na vašem oblečení.

Kromě toho váš čtyřnohý přítel dokáže číst v očním kontaktu, výrazu obličeje a postoji těla. Když pes ucítí novou vůni, zapamatuje si ji, zvláště když koreluje s náladou majitele. Říká si: „Znamená tato vůně, že je můj člověk šťastný, smutný, vystresovaný nebo úzkostný?“

Zatímco lidé mají v nose jen 5 milionů pachových receptorů, psi se v tomto směru mohou pyšnit úctyhodným číslem 220 milionů. Ale to není všechno, mají také vyhrazenou oblast mozku, kam ukládají každý pach, se kterým se kdy setkali.

Když se všechny tyto psí superschopnosti spojí dohromady, má pes v otázce nevěry jasno a dává to najevo. Změna psího chování by mohla citlivému pozorovateli naznačit, že se něco děje.

Příkladem budiž příběh majitelky kokršpaněla, který se od své paničky nehnul na krok, dokud si nenašla milence. Teď se dožaduje pozornosti podváděného manžela a své paní se vyhýbá. Když jeho panička vejde do místnosti, podívá se na ni a uteče, nebo dokonce štěká.

Znamená to, že cítí nový pach milence, který mu signalizuje změnu psí rutiny. Svou nespokojenost vyjadřuje odmítáním pozornosti záletné ženy. A protože jsou psi zvyklí žít ve směčce a držet pohromadě, kokršpaněl přirozeně přesouvá svou pozornost k podváděnému manželovi, kterého se snaží v těžké situaci pobavit a rozveselit.

Zdroj: Mirror