Kanadští fotbalisté zachraňují při povodních opuštěnou psí rodinku

Přidat na Seznam.cz

Dva kanadští hráči amerického fotbalu se na sociálních sítích podělili o video se šťastným koncem. Zachraňují na něm fenu a její dvě štěňata během povodní v kanadské Manitobě.

Kvůli záplavám byli lidé evakuováni a mnozí tragicky museli opustit i své domácí mazlíčky. Jeden z fotbalistů ale obdržel upozornění, že v domě, který byl zcela zablokován vodou, byli ponecháni tři psi. „Ona i její štěňata byla uvězněna uvnitř domu během stavu povodňové nouze,“ stojí v popisku videa. 

Mužům bylo doporučeno, aby toho nechali, záchrana byla příliš nebezpečná. Muži se brodili 30 minut v ledově studené vodě, aby se dostali k domu, kde uvízli psi. Počasí ani jinak nebylo vůbec příznivé.

Matka byla ponechána v chladném počasí venku, na ochozu u domu, který byl téměř celý ponořený pod vodou. Její štěňata byla zavřená v domě v koupelně, v hrozných podmínkách, protože nemohla ven! Pěkná záchranná mise! Chůze v ledové vodě po dobu 30 minut, v některých místech až do poloviny stehen, stěhovat vyděšené, podchlazené psy…,“ říká titulek k videu.

I z videa je patrné, že příběh má šťastný konec. Všechny tři robinzony statečně zachránili a sami fotbalisté záchrannou akci naštěstí také přežili ve zdraví.

Zdroj: hindustantimes.com, Instagram