Policista se plazí do potrubí, aby zachránil zlatého retrívra, který strávil několik dní v pasti

Přidat na Seznam.cz

Když se vám ztratí domácí mazlíček, může to být děsivý a zoufalý pocit, zejména pokud je starší. Přesně to prožíval minulý pátek obyvatel státu New York, muž jménem Rudy, když se jeho třináctiletá fenka zlatého retrívra Lilah nevrátila domů.

Kam zmizela Lilah?

V obavě, že fenka jménem Lilah zemřela, se ji přesto vydal v sobotu a v neděli hledat, píše web DailyPaws. V neděli se vracel z pátrání domů, když ji najednou uslyšel.

Slyšel jsem její štěkot,“ řekl majitel fenky. „Řekl jsem si, panebože, to je Lilah.“

Po zvucích se mu podařilo pejska vystopovat. Dostala se do odvodňovacího kanálu, zalezla hluboko do potrubí a zdálo se, že uvízla. Rudy se pokoušel fenku vylákat ven pomocí psích pamlsků s arašídovým máslem a kousků sýra, ale nic nezabralo. V obavě, že by Lilah mohla být v potrubí zaklíněná, se majitel rozhodl zavolat o pomoc. Když se mu nepodařilo najít číslo na zvířecí kontrolu, vytočil číslo 911.

Stav nouze pro zvíře

Newyorští státní policisté Jimmy a Ana, kteří prokázali svou ochotu reagovat na všechny druhy mimořádných událostí, dorazili na místo jen několik minut po zavolání a setkali se s Rudým v 7:58. Rychle prozkoumali situaci a Jimmy se rozhodl jít do potrubí za uvízlým psem, popadl lano a plazil se pětimetrového stísněného, mokrého potrubí, dokud se mu nepodařilo dosáhnout fenky, nasadit jí obojek a vyprostit jí.

Neměl žádné obavy,“ řekl Rudy. „Šel přímo dovnitř za ní. To mě odrovnalo.

A právě tak skončilo utrpení. Jimmy, promočený až po hrudník, a Lilah, vypadající slabě a unaveně, ale stojící na nohou, se vynořili na denní světlo a zapózovali Rudymu na fotografii, než odvezl sladké štěně domů vykoupat a nakrmit. Přestože byla Lilah mokrá a vystresovaná, je opět doma v bezpečí.

Zdroj: dailypaws.com