5 oblíbených plemen psů královské rodiny: Jaké oblibuje královna nebo Kate Middleton?

Přidat na Seznam.cz


Jelikož je královská rodina vášnivým milovníkem psů, nikoho nepřekvapí, že hrdě vlastní několik psích společníků. Ta nejoblíbenější plemena, kteří si její zástupci pořizují nejčastěji zveřejnil magazín Hello.

Královna je již dlouho známá svou láskou ke psům a během své vlády vlastnila více než 30 psů plemene corgi. Královninu vášeň sdílí i mnoho dalších členů královské rodiny, včetně vévody a vévodkyně z Cambridge a vévody a vévodkyně ze Sussexu.

Nejen psi corgi jsou oblíbeným plemenem psů královské rodiny. Princ William a vévodkyně Kate vlastní rozkošného anglického kokršpaněla, zatímco princ Harry a Meghan Markle si po přestěhování do Spojeného království adoptovali záchranářského labradora. Jakmile si královská rodina najde plemeno, se kterým se sblíží, často se postará o to, aby vedle sebe měla jednoho, v některých případech dva nebo dokonce pět psů na celý život.

Corgi

Královnini psíci corgi dělají panovnici dobrou psí společnost už celá desetiletí. Svého prvního corgiho Alžběta dostala, když jí bylo pouhých 18 let, a milovaného mazlíčka si dokonce vzala na líbánky s princem Philipem.

Corgi jsou známí tím, že jsou veselí, milující a inteligentní, ale občas mají tvrdohlavou nebo nezávislou povahu. Dají se snadno vycvičit a dokážou být velmi učenliví.

Labrador

Labradory vlastnilo mnoho královských rodin a je snadné pochopit proč. Toto psí plemeno je známé tím, že je jemné, věrné a má silnou touhu potěšit své majitele.

Princ Harry a Meghan Markle si po přestěhování do Spojených států adoptovali labradora jménem Pula. Vsadíme se, že Archie Harrison a malá Lilibet Diana rádi vyrůstají s chlupatým kamarádem v domácnosti!

Bígl

Když se Meghan v roce 2017 po zásnubách s princem Harrym přestěhovala do Spojeného království, mohla si s sebou vzít pouze jednoho ze svých záchranářských psů, bígla jménem Guy, protože její druhý pes Bogart byl na transatlantickou cestu příliš starý.

Bíglové jsou mírní, zábavní psi, kteří vyžadují dostatek pohybu a společnost svých majitelů. Bígl, oblíbený královský pes, byl původně vyšlechtěn jako lovecké plemeno díky svému vynikajícímu čichu a odborným stopařským schopnostem.

Anglický kokršpaněl

V roce 2012 daroval bratr Kate, James Middleton, rodině osmiměsíčního kokršpaněla. Rodina prince Williama je známá jako milovníci psů a dříve vlastnili anglického kokršpaněla jménem Lupo. Tento roztomilý pes bohužel v listopadu 2020 zemřel a William s Kate se o tuto smutnou zprávu podělili na sociálních sítích.

Ohromně oblíbený kokršpaněl je velmi láskyplné štěně a je to ten nejlepší společník. Toto milující a inteligentní plemeno si se svou rodinou vytvoří vřelé pouto.

Jack Russell teriér

Vévodkyně z Cornwallu měla vždy ráda zvířata a od královny převzala patronát nad domovem pro psy a kočky Battersea, kde taky adoptovala své dva zachráněné Jack Russell teriéry . Camilla dala štěňatům nový život poté, co byla nalezena v zoufalé nouzi.

Jack Russellové skutečně dokážou být milující a věrní, ale jsou atletickým plemenem, které vyžaduje hodně pozornosti a pohybu. Tato energická štěňata mají také tendenci být hlasitá, pokud není po jejich.

Zdroj: hellomagazine.com