Seznamte se s roztomilým Stepanem! Prestižní cenu Influencer roku může získat tenhle kočičí fešák

Přidat na Seznam.cz

Aktuálně patrně nejslavnější kocour na světě se jmenuje Stepan. Na Instagramu ho sleduje více než milion lidí. Minulý měsíc utekl před válkou, od té doby pomáhá charitě, píší Republic World a AIN.

Nejoblíbenější ukrajinský kocour Stepan se možná stane nejvlivnějším blogerem roku 2022. Už byl nominován na World Influencers and Bloggers Awards, světově nejprestižnější ocenění mezi influencery.

Stepan pochází z ukrajinského Charkova. Poté, co ruští okupanti začali město ostřelovat, se jeho majitelce Hanně podařilo odejít a přestěhovat se i s kocourem do Evropy. Tam vybrali přes 300 tisíc hřiven (aktuálně asi 232 tisíc korun) a peníze věnovali na charitu. Příběh nejoblíbenější ukrajinské kočky, která vydělává reklamou pro velké světové značky, je jako z hollywoodského filmu.

Když začala ruská vojska minulý měsíc ostřelovat ukrajinský Charkov, byl Stepan, který na svém instagramovém účtu – Loveyoustepan – nasbíral přes 1,2 milionu sledujících, nucen opustit svůj domov i se svou majitelkou.

Anna, majitelka Stepana, uvedla, že se 24. února probudila kvůli bombardování, které rozbíjelo okna jejího bytu a upozornilo ji na to, že do jejich sousedství dorazila válka. 

Anně se spolu se Stepanem podařilo opustit Charkov a pokračovat do Lvova poté, co strávili dvě noci ukrytí ve sklepě. Později se jim podařilo odejít do Polska. Světové sdružení influencerů a blogerů jim poté poskytlo pomoc při cestě do Francie, kde budou pobývat až do dne, kdy se budou moci vrátit domů.

Od svého příjezdu do Francie Štěpán a Anna prostřednictvím sociálních sítí vybrali v přepočtu více než 10 milionů korun, které rozdělí mezi pět charitativních organizací.

Zdroj: republicworld.com, ain.capital