Zraněného lva zahnaného do kouta zachránil slon před hyenami

Přidat na Seznam.cz

Na videu v tomto článku můžete vidět kulhajícího lvího samce, který se snaží najít vhodné místo k odpočinku. V jeho blízkosti se však pohybují dvě velké hyeny, které k němu přiklusají a pak zavyjí, aby upozornily svou smečku.

Slon přiběhl na pomoc lvu

Dnešní video začíná velkým lvím samcem, který je sám na otevřené pláni. Je vidět, jak kulhá a snaží se najít místo, kde by se mohl schovat před predátory. Prochází kolem karavany turistů a fotografa. A zdá se, že je jejich přítomností neznepokojen. V křoví poblíž najde trochu stínu a úkrytu. Pomalu se lehá, aby si odpočinul od zranění, které utrpěl. Náhle kameraman uslyší, že se za jeho zády ozývá rozruch, otočí kameru a spatří dvě velké hyeny. Ucítily krev ze zraněného lva a byly připraveny se na tento snadný pokrm vrhnout. I když jsou tyto dvě hyeny velké, vědí, že budou potřebovat pomoc své smečky. Proto je slyšet, jak signalizují smečce, aby se k nim přiblížila. V tom samém okamžiku na místo ale přicválá obrovský slon, který se rozhodne hyeny zahnat pryč od lva.

Jaká zvířata se nebojí zaútočit na lva?

Ne nadarmo se lev pyšní titulem krále džungle. Lvi jsou ve volné přírodě velmi sebevědomí a agresivní. Vědí, kam patří, jaká je hierarchie v říši zvířat, a vědí, že jsou na vrcholu, a podle toho se také chovají. Nejenže se tak chovají, ale mají k tomu i fyzickou zdatnost. Mezi zvířata, která by byla ochotna se lvy bojovat, patří například hyeny, buvoli, krokodýli a sloni.

Je normální chování slona, který zachraňuje lva?

Ano, je normální, že slon zachrání lva. Sloni jsou známí tím, že projevují soucit s ostatními zvířaty, včetně lidí, a existuje mnoho případů, kdy jim pomohli, stejně jako jiným stádům. Sloni velmi chrání nejen svá mláďata, ale i mláďata jiných zvířat. Tato zvířata oslavují nejen narození, ale také oplakávají úmrtí a obvykle nestojí o konflikty. Jsou považováni za velmi altruistická a vysoce empatická zvířata, která přicházejí na pomoc jiným zvířatům v nouzi, a existuje mnoho příběhů o tom, jak sloni zachraňovali lidi i zvířata.

Zdroj: AZAnimals