Kdo vyhraje v souboji: Lev, král zvířat, nebo hroch?

Přidat na Seznam.cz

Hroši jsou možná nemotorní, obrovští a tlustí, což ale neznamená, že nejsou nebezpeční. Podívejte se, jak toto zavalité zvíře dokáže zahnat i samotného krále zvířat!

Lvi

Lvi žijí, jak je známo, ve smečkách. Tu vede většinou jeden alfa samec, případně dva – bratři. Lvi se ve smečce starají o ochranu teritoria, brání mláďata a vedou smečku. Naproti tomu lvice mají na starost lov a váchovu mláďat, a toto postavení je ve smečce pevně dáno. Lví samci mohou váží i přes 200 kilogramů, jejich hlavní kořistí jsou větší savci, ovšem nepohrdnou ani mládětem slona nebo například hrocha.

Hroši

Hroši jsou obrovská zvířata, která žijí především v Africe. Dospělý samec může měřit až tři a půl metru a vážit i neuvěřitelné tři tuny. Jsou to na první pohled mírumilovná zvířata, ovšem velmi teritoriální. Pokud tedy narušíte jeho území, bez rozmyslu na vás zaútočí. Podobně jako lvi, žijí i hroši v rodinných skupinkách, které mají silné vzájemné vztahy.

Věděli jste?

Věděli jste, že hroši mají tak silnou a velkou čelist, že bez větší námahy dokáží rozkousat celý meloun? Naproti tomu lvi mají sice spoustu ostrých a špičatých zubů, nemají ale v čelistech takovou sílu, jak bychom očekávali.

zdroj: archive, iucnredlist, forbes