Kočka nebo pes? Za kterého domácího mazlíčka utratíte více peněz?

Přidat na Seznam.cz

Ačkoli jednoduchá matematika by mohla naznačovat, že péče o kočku by vás mohla stát méně než péče o psa, mějte na paměti, že tato zvířata žijí obvykle déle, takže celkové náklady by mohly být vyšší. Jak je to ale ve skutečnosti?

Podle průzkumu mezi majiteli domácích mazlíčků, který provedla platforma Rover, přibližně 38 % nových majitelů psů očekávalo počáteční částku, nutnou vynaložit při pořizování psa, až čtyřnásobně nižší, než jaká byla ve skutečnosti, píše server Eldiariony. Náklady na pořízení kočky byly oproti tomu zpravidla poloviční.

Celkově jsou počáteční a měsíční náklady na pořízení kočky obecně menší než na pořízení psa. Mějte však na paměti, že tyto náklady se značně liší v závislosti na velikosti a zdravotním stavu zvířete, a také na jeho životním stylu.

Kočky bývají levnější, protože jsou to menší zvířata a nepotřebují tolik krmiva. Většina psů také vyžaduje, abyste je venčili, zatímco kočky jsou soběstačnější. Psi navíc obvykle potřebují častěji pomoc veterináře, která taky něco stojí.

Měli byste však mít na paměti, že kočky žijí obvykle déle než psi, takže náklady mohou být vyšší v závislosti na tom, kolika let se zvíře dožije.

Domácí kočky se mohou dožít až 20 let, zatímco někteří větší psi, jako například německé dogy, jsou považováni za starší již v 8 letech.

Nakonec bude pravděpodobně důležitější vaše srdce než peněženka, protože si nejspíš vyberete zvířátko, které vám udělá největší radost. Na náklady byste se možná neměli tolik ohlížet, protože zvířecí láska se nedá vyčíslit penězi.

Zdroj: eldiariony.com