190letý Jonathan se stal vůbec nejstarší želvou na světě. Je starší než vynález žárovky!

Přidat na Seznam.cz

Jonathan, nejstarší žijící suchozemské zvíře na světě, získal další titul Guinnessovy knihy rekordů! Jonathan letos oslavil 190. narozeniny a stal se tak nejstarší želvou vůbec, uvedl web GuinnessWorldRecords.

Podle aktuálního sdělení vlády ostrova Svaté Heleny, na které želva žije, přečkal Jonathan zimu dobře. Nyní se dobře pase, ale neví o potravě, pokud mu ji někdo jednoduše položí na zem. Veterinární oddělení ho stále jednou týdně krmí ručně, aby mu dodala kalorie, vitamíny, minerály a stopové prvky, protože je slepý a nemá čich.

Jeho sluch je však vynikající a miluje společnost lidí a dobře reaguje na hlas svého veterináře, protože si ho spojuje s hostinou.

Jonathan se pravděpodobně narodil kolem roku 1832, takže letos mu bude 190 let. Jonathanův věk je odhad založený na tom, že když v roce 1882 přijel ze Seychel na Svatou Helenu, byl již plně dospělý, a tedy nejméně 50letý. Se vší pravděpodobností je ještě starší, než si myslíme.

Jonathan prožil několik významných lidských událostí, jako např. rok 1838, kdy byla pořízena první fotografie člověka, rok 1878, kdy byla vynalezena první žárovka nebo rok 1887, kdy byla dokončena stavba Eiffelovy věže.

Zatímco se svět kolem něj vyvíjel a postupoval vpřed, Jonathan zůstával stejný. Dodnes je jeho hlavním zájmem spánek, jídlo a páření.

Zdroj: guinnessworldrecords.com