Kočka roztomile utěšuje štěně zlatého retrívra

Přidat na Seznam.cz

To, že se v člověku dokáží probudit mateřské city, když uvidí dítě v nouzi, to je známá věc. Věděli jste ale, že stejné city mohou chovat i kočky vůči ostatním zvířatům? V tomto článku vám přinášíme video, které je toho jasným důkazem.

Seznamte se s Fig, kočičí chůvou

Snad každá rodina má nějakou tetu nebo strýce, kterých se nemohou dočkat, až je zase navštíví a zahrnou láskou a dárky. Tuto roli plní kočka Fig, která bere svou práci vážně.

Olive, fenka zlatého retrívra, nedávno porodila větší vrh rozkošných štěňátek. Když jste novopečená maminka, snažíte se svým dětem poskytnout vše, co potřebují, ale i ten nejlepší rodič si potřebuje čas od času odpočinout. A právě v tuto chvíli nastupuje na scénu Fig.

Tu majitelka natočila na video, kde je kočka, fenka a jedno ze štěňat. To najednou začne kňourat a kočka na nic nečeká a okamžitě lehne k malému štěňátku, které obejme a omyje.

Kočka štěně po celou dobu uklidňuje

Po celou dobu je fenka nablízku a pozoruje dění. Skoro se zdá být až bezmocná, ale Fig ví, jak štěně uklidnit. A pokaždé, když zakňourá, použije svou osvědčenou čistící strategii.

Když se video, které bylo zhlédnuto 14,4 milionkrát, chýlí ke konci, Fig sleduje, jak Olive odchází pryč. Pravděpodobně tuší, že je její droboučký potomek v bezpečí. Pokaždé, když vidíme podobná videa, říkáme se, proč se jen k sobě lidé nechovají podobně, jak tihle dva domácí mazlíčci. Nebyl by svět hned lepším místem?

Zdroj: TikTok