Muž při venčení psa našel téměř zmrzlé mládě jezevce. Zachráněné mládě poprvé otevírá oči

Přidat na Seznam.cz

I při běžné procházce se psem můžete vykonat hrdinský skutek. Tak to udělal i muž z Lincolnshiru (východní Anglie), který během venčení psa našel malé, téměř mrtvé mládě jezevce. Před mrazem ho ukryl do bundy a zachránil mu tak život. Zachráněný jezevec teď poprvé otevírá oči.

Záchrana náhodou

Sirotka našel v únoru v Lincolnshiru muž, který náhodou procházel kolem se svým psem. Aby mládě ochránil, do příjezdu záchranářů ho držel v teple v bundě. Prvotní záchrana se ale zdála být zbytečná, protože mládě vypadalo, že je mrtvé. Pak ale pohnulo tlapkou, píše web BBC.

Mládě dostalo jméno Bertha

Bertha měla v době nálezu necelé dva týdny, protože ještě neotevřela oči. Byla “zmrzlá na kost”, a pravděpodobně dlouho bez potravy. Podle mnohých by tedy další den pravděpodobně nepřežila, píše Headtopics. Naštěstí si záchranáři přislíbili, že udělají vše, co je v jejich silách, aby toto mládě zachránili.

Bertha se má dobře, a už otvírá oči

“Mládě – přezdívané Berta – je vzhledem ke svému věku stále křehké, ale právě se jí otevřely oči – samozřejmě děláme vše pro to, abychom jí dali šanci bojovat,”uvedli záchranáři na Twitteru.

Mládě nyní pomalu přibírá na váze, hodně toho sní a Bertha je také velmi hlasitá. Navíc se možná seznámí s novým kamarádem. Záchranáři totiž doufají, že ji seznámí s dalším osiřelým jezevcem, aby dvojice mohla vyrůstat společně.

zdroj: BBC, Twitter, Headtopics