Vzácné buvolí mládě bílé barvy uchvátilo turisty na Safari v Krugeru

Přidat na Seznam.cz

V Krugeru v národním parku došlo k vzácnému vidění. Ve stádu buvolů totiž turisté zahlédli buvolí mládě, které se výrazně lišilo svým výjimečným vzhledem. Mládě se totiž lišilo od dospělých buvolů barvou. Mládě je totiž bílé a buvoli jsou hnědí.

Společně s průvodcem jej viděla žena, která je nadšenkyní do přírody a stačila malé buvolí bílé mládě natočit. Skupinka turistů prozkoumávala tou dobou silnic v okolí tábora Satar Rest Camp. Tato část parku je oblíbená díky vysoké koncentraci lvů. V této oblasti se nachází také jedno zvláštní zvíře a to bílý lev. V den, kdy zde byli buvoli se však žádný lev neobjevil. A právě když se skupinka rozhodla prozkoumat silnice, při bližším pohledu viděli ve stádu buvolů jedno bílé mládě.

Během safari skupina prozkoumávala silnice v okolí tábora Satara Rest Camp v Krugerově národním parku. Tato oblast parku je proslulá koncentrací lvů. Ještě větší zvláštností této oblasti je však vzácnost jednoho ze lvů, kteří tuto oblast nazývají svým domovem – bílého lva, jednoho z mála v parku. Toho dne však žena něco bílého zahlédla, ale nebyl to žádný lev!

Buvolí vzácnost

Buvoli mají ve většině případů tmavou srst. Ovšem někdy díky vzácné genetické leucistické poruše mohou být buvoli zcela bílí. Tato porucha spočívá v částečné ztrátě pigmentace, která následně ovlivňuje barvu kůže a srsti. Ovšem v samotné přírodě to tito buvoli s genetickou poruchou nemají jednoduché a šance na přežití je velice malá. Kamufláž je v Africe velice důležitá a klíčová k přežití.

Zdroj: Latestsightings