Kočka zachránila batole před pádem z balkónu

Přidat na Seznam.cz

Domácí kočka je na internetu chválena jako anděl strážný poté, co se na sociálních sítích rozšířilo video, na němž zastavuje batole, které se chytá balkonového zábradlí.

Na nedatovaném videu, které bylo původně sdíleno na Redditu, je vidět, jak kočka jemně chňapá po batoleti, které se snaží zachytit zábradlí, píše web Rachfeed. Video natočil majitel ve svém domě v kolumbijském městě Bucaramanga a je na něm vidět, jak kočka několikrát jemně švihne rukou ročního dítěte, které se drží zábradlí balkonu.

Přestože se zdálo, že je dítě ve smrtelném nebezpečí, bylo ve skutečnosti celou dobu v bezpečí, protože balkon je obehnán bezpečnostní sítí, o čemž starostlivá kočka nevěděla. Po několika pokusech zachytit se zábradlí je chlapec kočkou odrazen a putuje zpět do bytu.

Kočky jsou známé tím, že se stávají ochranářskými vůči malým lidem, které považují za lidská koťata a objevují se různá svědectví o tom, že kočkovité šelmy spustí poplach, pokud dítě náhle onemocní.
Mnozí, kteří na video narazili, chválili kočku za její intuitivní tah, díky němuž se batole drží dál od zábradlí a zabrání tak smrtelné nehodě.

Zdroj: rachfeed.com