Kočky mléko sice milují, dobré pro ně ale není

Přidat na Seznam.cz

Mléko bylo po dlouhou dobu zobrazováno jako ideální krmivo pro kočky a toto přesvědčení se rozrostlo ještě více s populárními filmy a knihami. Je sice pravda, že mnoho koček mléko miluje, podle všeho ale není dobré pro jejich zdraví.

Mléko neobsahuje základní živiny, které kočky potřebují

I když se kočka může zdát spokojená, když pije mléko, není to pro ni dobré. Pro kotě se mléko v mnoha ohledech může podobat mléku jejich matky. Ale bez ohledu na to, kolik mléka kočce dáte, mléko neobsahuje základní živiny, které kočky potřebují k růstu, uvádí web The Spruce Pets. Příliš mnoho mléka může dokonce vytlačit jejich chutě na masovou stravu a způsobit různá onemocnění. Navíc jedním z nejčastějších důvodů, proč se mléko pro kočky nedoporučuje, je to, že mnoho z nich má problémy s jeho trávením.

Existují výjimky

Kočky mohou mít kravské mléko v malých množstvích, pokud snášejí laktózu. Většina koček přechází do nesnášenlivosti laktózy poté, co se stanou dospělými kočkami. U většiny koček schopnost trávit laktózu už po odstavení klesá. V důsledku toho může mléko způsobit trávicí problémy a vést k žaludečním problémům, uvádí USA Today.

Některé kočky si ale mohou zachovat schopnost trávit laktózu až do dospělosti, stejně jako někteří lidé. Kromě toho, že kočce mléko chutná, ale neexistují žádné další nutriční výhody, píše Live Science. Kravské mléko je navíc plné tuku. Talíř mléka pro kočku je jako byste snědli celou pizzu.

zdroj: Live Science, The Spruce Pets, USA Today