Kocour a sova se utkaly v divoké rvačce o kořist

Přidat na Seznam.cz

Jen si to představte. Odpočíváte na své krásné zahradě. Vaše terasa směřuje k hustému lesu a máte pěkný bazén, který vás v horkých letních dnech ochladí. Protože žijete na venkově, mohou se vaši domácí mazlíčci včetně kočky venku pohybovat podle libosti.

Agresivní rivalita mezi zvířaty

Taková je realita muže jménem Greg, který ve videu na Youtube ze srpna 2014 zachytil divokou interakci mezi svým domácím mazlíčkem, kocourem Ricky, a dvěma divokými zvířaty! Kočky zabíjejí a požírají nejrůznější malá zvířata, včetně myší, ptáků, a dokonce i králíků. Ve skutečnosti může kočka zabít králíka, i když nemá v úmyslu ho sníst, připomíná A-Z-Animals.
Pokud jste už někdy viděli kočku, která se zaměřila na jiné zvíře, víte, že ji nemůžete jen tak vyrušit. Kořisti, na kterou Ricky číhal si všimla i sova, která se ke králíkovi snesla v naději, že ho chytí dřív než domácí mazlíček.
Drobní savci bohužel představují většinu zdrojů potravy pro mnoho predátorů, což je pro králíky špatná zpráva. Malého králíka může sova zahlédnout na velkou vzdálenost. Dospělé králíky mohou ulovit i větší sovy a jiní dravci. Vzhledem k tomu, že se musí živit na polích a jiných otevřených prostranstvích, jsou divocí králíci zranitelnější. V takovém případě je loveckým revírem i venkovský dvorek.

To je moje kořist!

Gregův kocour si chování sovy nenechal líbit, protože si všiml králíka první. Proto na sovu rychle zaútočil. Greg se sice pokouší upoutat pozornost svého mazlíčka, ale není to nic platné.
Ricky se až příliš soustředí na opeřence, které se pokusilo ukrást jeho kořist. Pokud jde o souboj mezi sovami a kočkami, mají sovy často navrch díky svému tichému způsobu letu a schopnosti udeřit bez varování. Kočky však mohou být v případě potřeby velmi divoké. Když sova zaútočí, rychlé reflexy kočky jí mohou umožnit okamžitou reakci.
Kočky jako Ricky jsou neuvěřitelně odolné a budou bojovat až do konce. Jsme rádi, že se Gregovi podařilo zachytit tuto neuvěřitelnou interakci na kameru, abychom ji mohli sledovat i my.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube