Kocour a sova se utkaly ve rvačce na dvorku. Kdo z těch dvou zvítězí?

Přidat na Seznam.cz

Jen si to představte, máte krásnou zahradu, vaše terasa směřuje k hustému lesu a máte pěkný bazén, který vás v horkých letních dnech ochladí. Protože žijete na venkově, mohou se vaši domácí mazlíčci včetně kočky venku pohybovat podle libosti.

Kdo bude rychlejší?

Ve videu na Youtube ze srpna 2014 muž jménem Greg Stolz zachytil divokou interakci mezi svým domácím mazlíčkem kocourem jménem Ricky a dvěma divokými zvířaty, píše A-Z-Animals. Kočky zabíjejí a požírají nejrůznější malá zvířata, včetně myší, ptáků, a dokonce i králíků. Ve skutečnosti může kočka zabít králíka, i když nemá v úmyslu ho sníst.

Kočky mají silný instinkt vyhledávat a zabíjet kořist a dělají to rády. Gregův kočičí přítel byl zrovna na jejich dvorku, když zahlédl králíka. Pokud jste už někdy viděli kočku, která se zaměřila na jiné zvíře, víte, že její pozornost se soustředí plně na potencionální oběť a vy jí jen těžko rozptýlíte.

S pohledem upřeným na cenu je kocour v šoku, když něco udělá krok k chlupatému zvířátku. Během několika vteřin se k němu snese sova v naději, že králíka chytí dřív než Ricky! Gregova kocour se však rozhodl sově ukázat, kdo je tady pánem, a tak zaútočil na sovu. Greg se kocoura snažil rozptýlit, ale nebylo mu to nic platné.  

To je moje svačina

Pokud jde o souboj mezi sovami a kočkami, mají sovy často navrch díky svému tichému způsobu letu a schopnosti udeřit bez varování. Kočky však mohou být v případě potřeby velmi divoké. Když sova zaútočí, rychlé reflexy kočky jí mohou umožnit okamžitou reakci.

V popisu videa níže majitel kocoura zmiňuje, že sova i králík vyvázli v pořádku. Není neobvyklé, že sovy útočí na kočky ve večerních hodinách, ale vidět sovu i za denního světla je poměrně vzácné. Jsme rádi, že se Gregovi podařilo zachytit tuto neuvěřitelnou interakci na kameru, abychom se na ní mohli podívat i my!

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube