Konečně začalo léto. Podívejte se s námi, jak si sluneční paprsky užívá toto kotě

Přidat na Seznam.cz

Každý z nás má krátký seznam těch „poprvé“ v životě, které si navždy zapamatuje. Třeba poprvé v letadle. Nebo první den ve škole či první polibek s naší středoškolskou láskou. A tohle kotě si přidalo na svůj seznam sluneční paprsky.

Odkud se bere všechno to světlo?

Video, které zveřejnil uživatel TikToku jménem fostersxyz, ukazuje velmi malé koťátko, které zkoumá světelný paprsek, který na podlaze zanechalo sluneční světlo, píše web DailyPaws. Popisek „Kotě poprvé zažívá sluneční paprsek“ přesně vystihuje vše, co potřebujete vědět. Podívejte se na toto třináct vteřin dlouhé, naprosto rozkošné video s námi.

@fostersxyz

When you see the sun for the first time after a loooong winter ☀️ #kittentok #sunbeam #cutetok Song: Confused by Dean Martin

♬ original sound – Yige

Video, co lze sledovat znovu a znovu

Určitě si říká, že je toto video neskutečně roztomilé, ale co kotě vlastně zaujalo? Kočky sice nevidí barvy ve viditelném spektru stejně jako my, ale existují důkazy, že vidí modrofialové a žlutozelené vlnové délky světla, a jejich oči jsou také jemně naladěné na pohyb a detaily. To znamená, že kotě na videu sice nikdy nebude mít takovou radost z duhy jako my, ale pravděpodobně si všímá drobných prachových zrníček osvětlených jasným slunečním paprskem a švihá je svou malinkou tlapkou.

Zdroj: dailypaws.com, TikTok